Mokiniai pristatė šalies konferencijoje savo atliktą stebėjimą
Šiuo metu dėmesys gamtamoksliniam ugdymui mokykloje nuolat didėja visose Europos šalyse, jų tarpe ir Lietuvoje. Visagino „Verdenės“ gimnazijoje pradinio ugdymo klasėse jau seniai atliekami įvairūs gamtos tiriamieji darbai, skatinantys vaikų bendravimą ir bendradarbiavimą.
Balandžio 15 d. „Verdenės gimnazijos 3 a klasės mokiniai Deividas Čiučiulka, Ignas Šalna ir pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė dalyvavo šalies vaikų ir mokytojų konferencijoje „Gamta ir mes“ Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje. Konferencijos organizatoriai kvietė moksleivius skaityti pranešimus gamtosaugos ir gamtos tematika, pristatyti projektinius darbus, kuriuose atsispindėtų stebėjimai ir atlikti tyrimai. Mokytojai buvo kviečiami pasidalinti patirtimi ruošiant moksleivius tiriamiesiems darbams, tyrimų metodikos naujovėmis ir kitais gamtosaugos klausimais.
D. Savičienė skaitė pranešimą „Ekologinio ugdymo idėjos: paukščių žiedavimas – būdas pažinti paukštelius“, dalijosi vykdomos projektinės veiklos „Mokausi žieduoti paukštelius“, atliktos kartu su auklėtiniais, nuostatomis. Ekologinis švietimas prasideda vaikystėje nuo savęs, savo aplinkos suvokimo ir gebėjimo pajausti, išgyventi sąlytį su gamta. Miesto vaikai dažnai pasaulį pradeda suvokti tik iš televizijoje rodomų ne visada tinkamų programų, interneto svetainėse randamų žaidimų ar filmukų, knygučių vaikams paveiksliukų. Toks teorinis pasaulio suvokimas ir tikrasis susitikimas su gyvąja gamta vaikus gali labai nustebinti ir paskatinti juos domėtis gyvąja gamta, ugdyti poreikį globoti gamtą, atrasti tikrą ryšį su supančio pasaulio įvairove. Vykdant projektą buvo siekiama, kad vaikai ugdytųsi tokius aplinkos pažinimo gebėjimus.
Mokiniai D. Čiučiulka ir I. Šalna „Gamtos bičiulių“ sekcijoje skaitė pranešimą apie mažojo apuoko (lot. Asio otus) jauniklį. Šį apuokiuką vaikai surado savo namo kieme, išgelbėjo jį nuo pražūties: naktį laikė balkone, juo rūpinosi, iškvietė į pagalbą pažįstamą girininką, kad apuokiuką įkeltų į lizdą. Savo stebėjimą vaikai atliko savarankiškai, vedė užrašus, fotografavo, rinko išvamas, kurių tyrimas leido nustatyti kuo apuokiuko šeima maitinosi. Kartu su tėveliais sukūrė trumpą filmuką apie apuokiuko viešnagę Deivido namuose. Vaikų pranešimas labai sudomino konferencijos dalyvius. Juk nedažnai tenka priimti į svečius laukinį plėšrųjį paukštį…
Konferencijos dalyvių pranešimai bus išleisti atskiru leidiniu.