Moksleiviams poliklinikoje gydantis dantis primokėti nereikia
Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia moksleivių tėvelių klausimų, ar vaikams gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, reikia papildomai sumokėti už sunaudotas plombines ar kitas odontologines medžiagas.
Primename, kad vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims nei už pirmines odontologines paslaugas, nei už plombines ar kitas odontologines medžiagas mokėti nereikia, nes šios paslaugos apdraustiesiems kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Socialiai remtini gyventojai turi pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą.
Kitiems apdraustiesiems gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, reikia sumokėti už plombines ar odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi, už gydytojo darbą kompensuoja ligonių kasos, o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones – pacientas.
Kasmet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vis daugiau lėšų skiriama pirminėms odontologijos paslaugoms. Užpernai Šiaulių TLK šioms paslaugoms išleido 5,9 mln. eurų, pernai – 6,8 mln. eurų, šiemet planuojama išleisti 7,1 mln. eurų.
Dėl pirminės odontologijos paslaugų pirmiausia reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo yra prisirašęs, ir pasiteirauti, kur galima gauti ligonių kasų apmokamas odontologo paslaugas.
Dažniausiai pirminės odontologijos paslaugos teikiamos toje pačioje įstaigoje kaip ir šeimos gydytojo paslaugos. Jei įstaigoje odontologo nėra, ji turi pateikti informaciją, kuri odontologijos klinika teikia nemokamas pirminės odontologijos paslaugas toje įstaigoje prisirašiusiems asmenims. Už pirmines odontologijos paslaugas įstaigai apmoka TLK pagal įstaigoje prirašytų gyventojų skaičių.
Pirminės odontologijos paslaugoms priskiriamas dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų įtarimas, vaikų dantų ėduonies profilaktika, sąkandžio anomalijų išaiškinimas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kita.