Mokslo metus baigę projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ dalyviai – drąsūs ir siekiantys kurti tvarią ateitį
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) edukacinis projektas „Sumanaus moksleivio akademija“ pasiekė finišo tiesiąją. Gegužės 29 d. VDU Žemės ūkio akademijoje įvyko baigiamasis, finalinis projekto susitikimas, kuriame – veiklos pagal projekte lankytos klasės kryptį ir iškilminga projekto baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija.
„Sumanaus moksleivio akademijoje“ – daugiau nei 1600 dalyvių
„Projektas „Sumanaus moksleivio akademija“ yra skirtas 9–12 klasių moksleivių pasirinktos mokslo krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui, kurio metu su moksleiviais žiniomis dalijosi VDU ŽŪA dėstytojai – geriausi savo sričių specialistai. Šiais mokslo metais šiame, aštuntus metus gyvuojančiame ir nuolat augančiame projekte dalyvavo daugiau kaip 1600 moksleivių iš 50 bendrojo lavinimo mokyklų“, – teigė projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ vadybininkė dr. Brigita Medveckienė.
Šiais metais moksleiviams buvo siūloma rinktis Verslumo, Inžinerijos, Gamtos mokslų bei Ekologijos klases. O norintieji gilinti pasirinktos mokslo krypties žinias rinkosi specialią II lygio programą.
Projekto dalyviams – linkėjimai būti drąsiems ir siekti svajonių
Atidarydama baigiamąjį projekto renginį, VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė moksleiviams linkėjo prasmingo ir įsimintino laiko Akademijoje švenčiant projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ finišą. „Šiandien jūs tiesiate kelią į savo ateitį. Tikiu, kad projekte įgytos žinios, užsimezgusios naujos pažintys, taip pat pažintis su VDU Žemės ūkio akademija prisidės prie jūsų karjeros planavimo ir veiklų įvairovės. Taip pat ypatingai norime padėkoti ir jus globojantiems mokytojams“, – kalbėjo VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.
VDU ŽŪA Tarybos pirmininkė, vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė projekto dalyviams linkėjo nuolat tobulėti ir puoselėti savo asmenybę. „Džiaugiamės matydami jus šiais metais šimtmečio veiklos sukaktį mininčioje, išvien su inovacijomis ir technologijomis žengiančioje, gamtą ir technologijas puoselėjančioje VDU Žemės ūkio akademijoje. Nuoširdžiai kviečiu visada būti atidiems savo mintims, nes mintys patampa žodžiais. Visada būkite atidūs savo žodžiams, nes jie tampa veiksmais. Būti atidiems savo veiksmams reiškia nulemti savo įpročius. Jeigu atsakingai valdysime savo įpročius, galėsime nulemti savo charakterį. O juk charakteris nulemia dalį mūsų likimo“, – teigė VDU ŽŪA vicekanclerė.
„Būkite veržlūs, ryžtingi, drąsūs, gebantys numatyti tam tikrą kelią, kuriuo žengsite savo svajonių ir užsibrėžto tikslo link. Būkite atidūs ir nuoširdūs kuriant Lietuvą, nes mes visi kartu ją kuriame tokią, kokią norime matyti. Kurdami savo šalį mes kuriame ir visą pasaulį. Tad šiandien nuoširdžiai sveikinu jus, patapus jauniausiais VDU Žemės ūkio akademijos bendruomenės nariais“, – garsių aplodismentų lydima kalbėjo prof. dr. A. Blinstrubienė.
Akademijoje – puokštė šventinių veiklų
Renginio metu projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ dalyviai buvo pakviesti apsilankyti VDU ŽŪA fakultetuose, kur jų laukė studijų mugė ir įvairios edukacinės veiklos. Agronomijos fakultetas projekto dalyvius pakvietė ragauti žaliųjų kokteilių, atpažinti augalų sėklas ir pasigrožėti gyvais organizmais. Bioekonomikos plėtros fakultetas moksleiviams metė iššūkį išbandyti jėgas interaktyvioje finansų-logistikos-bioverslo viktorinoje. Inžinerijos fakultetas pakvietė susipažinti su laboratorijomis, kuriose atliekami inžineriniai tyrimai ir eksperimentai. Miškų ir ekologijos fakultete interaktyvios veiklos „Miško funkcijos“ metu moksleiviai aiškinosi kokias funkcijas atlieka miškas.
Projekto II lygio Verslumo, Inžinerijos, Gamtos mokslų, Ekologijos klasių moksleiviai vizito Akademijoje metu pristatė mokslo metų eigoje komandose rengtus projektinius darbus.
Į baigiamąjį projekto renginį moksleivius atlydėjusių mokytojų Akademijoje taip pat laukė edukacinė valanda – čia jie buvo pakviesti dalyvauti VDU Psichologijos katedros doktorantės Erikos Gibės paskaitoje-seminare „Dėmesingo įsisąmoninimo taikymo nauda: teorija ir praktika 2024 m.“.
Moksleivių pasirinkimo kelyje – svarbus VDU ŽŪA vaidmuo
Pedagogų teigimu, „Sumanaus moksleivio akademija“ – šalyje masiškiausias ir tvariausias aukštesniųjų klasių moksleiviams skirtas projektas, kurio metu besirenkantiems karjeros kelią suteikiamos galimybės akademinėje aplinkoje įgyti naujų žinių bei įgūdžių ir „pasimatuoti“ platų spektrą perspektyvių, į ateitį orientuotų profesijų.
Šventinio renginio metu kalbintas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytojas Giedrius Žemaitis džiaugėsi projekto sėkme. „Projekte moksleiviai dalyvavo noriai. Gražu, kad įvyko ne tik projektas, tačiau ir finalinis, baigiamasis renginys. Projekto metu moksleiviai, lankydamiesi Akademijoje, turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis laboratorijomis. Jiems patiko atlikti įvairius eksperimentus. Visos veiklos prasmingos, nes buvo praktinės“, – džiaugėsi matematikos mokytojas.
G. Žemaitis tikino, kad jo atlydėtiems 10 klasės moksleiviams projektas „Sumanaus moksleivio akademija“ – puiki galimybė spręsti, kokios krypties mokslo keliu jie norėtų žengti. „Moksleiviams šiuo metu ypatingas laikas – jie dabar apsisprendžia, kokius dalykus, kuriuos lankys vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje, turi rinktis. Tie, kurie kryps į inžinerinę kryptį, jau galės apsispręsti lengviau“, – teigė projekte Inžinerijos klasę pasirinkusius moksleivius atlydėjęs mokytojas.
Mokiniams ir mokytojams – projekto baigimo pažymėjimai
Po visos puokštės veiklų ir pietų projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ dalyviai sugūžėjo į VDU ŽŪA Iškilmių salę.
VDU ŽŪA Tarybos pirmininkė, vicekanclerė prof. dr. A. Blinstrubienė ir projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ vadybininkė dr. B. Medveckienė įteikė pažymėjimus projekto II lygio klasėms, kurie nustebino savo projektinių darbų rezultatais. Tai – Alytaus Jotvingių gimnazijos, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos, VDU Ugnės Karvelis gimnazijos klasės.
Lydimos gausių aplodismentų į sceną lipo ir projekto I lygio dalyvių klasės. Pažymėjimai įteikti: Alytaus Jotvingių gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno r. Domeikavos gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos, UKG Ežerėlio vidurinio ugdymo skyriaus, VDU Ugnės Karvelis gimnazijos, Kovo 11-osios gimnazijos, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos moksleiviams.
Šventinio renginio metu muzikinę dainų puokštę projekto dalyviams ir visai VDU ŽŪA bendruomenei dovanojo VDU muzikos akademijos klasikinio dainavimo studentė, dainų autorė ir atlikėja, Lietuvos balso dalyvė Vytautė Tamutytė.