Mokyklų bendruomenių ir Jurbarko rajono vadovų siekis bendras: ugdymas kaimiškose vietovėse – turi išlikti
Vaikų skaičius Lietuvos mokyklose kasmet sparčiai mažėja. Jurbarko rajonas – ne išimtis. „Visa tai kuria naujus iššūkius pertvarkant švietimo įstaigų tinklą. Susidariusi situacija verčia ieškoti būdų, kaip išgyventi ir suteikti kuo geresnes ugdymo paslaugas“, – pabrėžia Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys kalbėdamas apie Jurbarko rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkymo 2016–2020 metais bendrojo plano, patvirtinto savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d., įgyvendinimą bei planuojamus mokyklų tinklo pokyčius 2017–2020 metais.
Pertvarkos etapą pradeda Vadžgirio ir Raudonės pagrindinės mokyklos. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus iniciatyva lapkričio 6–7 dienomis surengti savivaldybės vadovų susitikimai su šių mokyklų bendruomenėmis, kuriuose diskutuota apie dabartinę šių ugdymo įstaigų situaciją, tolimesnes jų veiklos perspektyvas 2018–2020 mokslo metais.
„Švietimo sistemos optimizavimas – neišvengiamas procesas. Privalome racionaliai naudoti turimus išteklius, užtikrinti ugdymo kokybę, spręsti mokyklų patalpų išlaikymo klausimus. Akivaizdu, kad esant skirtingoms nuomonėms ir poreikiams visų norai negali būti patenkinti, tačiau privalome diskutuoti ir rasti kompromisą. Vienokį, ar kitokį sprendimą vis tiek turėsime priimti“, – susitikimuose su mokyklų bendruomenių atstovais akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Susitikime su Vadžgirio pagrindinės mokyklos bendruomene prieita vieningos nuomonės – mokykla turi išlikti. „Mokslo metus šiemet pradėjome su 57 vaikais, tačiau dabar turime tik 52. Numatoma, kad 2018 metų rugsėjį mokykla turėtų lankyti 55 vaikai“, – sakė Vadžgirio pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Vaitiekūnas. Pasak direktoriaus, apie galimybę steigti daugiafunkcį centrą taip pat buvo daug kalbėta ir diskutuota, tačiau šis variantas nėra realus, nes centre neatsirastų daug naujų veiklų. Vadžgiryje jau dabar nuoširdžiai dirba bibliotekininkai ir kiti kultūros darbuotojai.
„Jeigu taptume Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos ar Eržvilko gimnazijos skyriumi, čia dar galėtume dirbti. Mokytojai to skirtumo per daug nepajaustų, tik kad administravimas būtų kitas. Tiek su viena, tiek su kita įstaiga palaikome glaudžius ryšius. Tačiau galvojant apie vaikus, tinkamiausias variantas jiems būtų – Eržvilko gimnazija, kurioje yra dvylika klasių. Tačiau tai tik mano nuomonė. Galutinį sprendimą, kur leisti vaikus, pasirinks patys tėvai. Mokinių pavėžėjimas tiek į vieną, tiek į kitą pusę yra patogus“, – teigia mokyklos direktorius. Susitikime jis pabrėžė, kad mokyklos tapimas skyriumi – nėra jos naikinimas. Svarbiausia, kad bendruomenė žinotų, jog mokykla išlieka.
Apie tolimesnes veiklos perspektyvas 2018–2019 mokslo metais diskutuota ir su Raudonės pagrindinės mokyklos bendruomene. Vaikų skaičiai čia žymiai mažesni negu Vadžgirio pagrindinėje mokykloje, todėl taip pat svarbu priimti sprendimą dėl tolimesnės šios mokyklos ateities. Daugiafunkcio centro idėja čia atgarsio taip pat nesulaukė.
„Tiek nuo jūsų, tiek nuo mūsų priklauso, kokia bus šio miestelio ateitis. Jeigu vaikų bus daugiau, tai bus galima kalbėti apie normalius klasių komplektus. Bet su vienu ar dviem vaikais mes klasių tikrai neformuosime. Niekas mokyklos uždaryti neketina, tik siūloma tapti kitos mokyklos skyriumi. Žinoma, viskas priklauso nuo tėvų apsisprendimo. Mokinius tikrai pavešime. Nesant galimybės pritaikyti maršrutų, suteiksime galimybę tėvams gauti kompensaciją už keliones“, – susitikime pabrėžė savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir pasiūlė Raudonės pagrindinės mokyklos bendruomenei pagalvoti apie galimybę tapti Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos skyriumi. Šiuo klausimu mokyklos bendruomenė taip pat žada diskutuoti. Savo siūlymus, kaip ir Vadžgirio pagrindinės mokyklos bendruomenė, ji pateiks po poros savaičių.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys mano, kad iki šių metų gruodžio mėnesio pradžios pavyks išgryninti mokyklų ateities viziją ir bus galima teikti siūlymus savivaldybės tarybai.
Jurbarko rajono savivaldybės informacija