Mokymai savanoriams ugniagesiams, nedalyvaujantiems gaisrų gesinime
Š. m. kovo 24 d. Jašiūnų dvare įvyko Vilniaus APGV Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuotas renginys apie galimybes tapti ugniagesiais savanoriais, nedalyvaujančiais gaisrų gesinime.
Susitikimo pradžioje susirinkusiuosius pasveikino Tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta, kuris trumpai supažindino dalyvius su renginio darbotvarke, taip pat pranešė, kad dėl tam tikrų aplinkybių renginyje nedalyvaus ugniagesiai iš Varšuvos, kurie turėjo pasidalinti savo patirtimi savanorystės srityje.
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Zenonas Kozlovskis pateikė informaciją apie ugniagesybos istoriją, supažindino su ugniagesio gelbėtojo profesija, savanorystės galimybėmis. Šiuo metu Lietuvoje funkcionuoja dviejų lygių – valstybės ir savivaldybių – bendro valdymo nelaimių atvejais civilinės saugos ir gelbėjimo sistema. Šią vientisą sistemą sudaro priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, į kurias įsilieja ir savanoriškos ugniagesių grupės. Savanoris ugniagesys – tai asmuo, kuris yra pasirengęs savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus arba nedalyvaujant gaisrų gesinime vykdys visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje.
Mokymų dalyviams pademonstruota prevencinė vaizdo medžiaga. Su jais diskutuota dėl savarorystės teikiamos naudos visuomenei ir savanoriui, atsakyta į jų klausimus.
Renginyje dalyvavo apie 30 žmonių, norinčių tapti savanoriais ugniagesiais, nedalyvaujančiais gaisrų gesinime. Po pranešimų išklausymo, jie laikė testus, o teigiamai atsakę į juos, po savaitės gaus pažymėjimus.