Mokymasis – jėga
Vykstančių demografinių procesų neigiamą poveikį mažinantis aktyvus senėjimas bus galimas tik tuomet, jeigu bus sudarytos palankios sąlygos mokytis vyresnio amžiaus žmonėms. Tyrimai rodo, kad besimokantys senjorai yra aktyvesni, daugiau savanoriauja, ilgiau dirba ir yra sveikesni. Todėl senjorų mokymasis yra vienas iš kelių demografinei krizei spręsti.
2017 metų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų ir savivaldybių paraiškų finansavimo konkursui Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras buvo pateikęs programą „Mokymasis – jėga“. Konkursas buvo skirtas plėtoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi paslaugas, pritaikant jas prie visuomenės ir darbo rinkos poreikių.
Programa gavo finansavimą ir nuo 2017 spalio 10 dienos sėkmingai pradėta įgyvendinti. Jos tikslas – sudaryti galimybę trečiojo amžiaus universiteto klausytojams tobulinti bendrąsias kompetencijas, atnaujinant užsienio kalbos, kompiuterinio raštingumo, meno ir sveikatos žinias.
Mokymai trečiojo amžiaus universiteto klausytojams vyksta švietimo centro salėse, sveikos gyvensenos modulis vyksta Pakruojo rajono sporto centro patalpose (Statybininkų g. 3, Pakruojis). Senjorai pasiskirstė į keturis modulius, dirba po 2 valandas, 2 kartus per savaitę.
Modulis „Anglų kalba senjorams“: antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10 val. iki 12 val. Modulio tikslas – komunikacinės kompetencijos užsienio kalba ugdymas. Turinį sudaro jau patikrinti, praktiškomis temomis ir interaktyvia veikla paremti suaugusiųjų mokymo(si) užsiėmimai. Bus paliečiamos tokios temos: susipažinimas su kitu asmeniu, pokalbiai parduotuvėse, prekių užsakymas telefonu ar internetu, mėgstami dalykai, šalys/tautybės bei kelionės/lankytinos vietos, šventės, gimtasis kraštas ir miestas, šeima, informacinės technologijos bendravimui, sveikata.
Modulis „Informacinis skaitmeninis suaugusiųjų raštingumas“: pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 9 val. iki 11 val. Moduliu siekiama sudaryti sąlygas visiems senjorams įgyti skaitmeninį raštingumą, atitinkantį jų išsilavinimą, nepaisant jų amžiaus. Senjorai bus supažindinti su informacijos apdorojimo kompiuteriu principais, ugdysis reikiamus kompiuterio naudojimo įgūdžius, išmoks panaudoti kompiuterius įvairiai veiklai.
Modulis „Dailės terapija praktiškai“: pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 12.30 val. iki 14.30 val. Modulio tikslas –pagrįsti meną, kaip pilietinio aktyvumo skatintojo vaidmenį, pademonstruoti, kaip kryptingai ugdant pagrindinius dailės sklaidos gebėjimus gali būti vystoma socialinė, kultūrinė ir komunikacinė asmens kompetencija, kaip ugdant kūrybinius įgūdžius skatinamas gebėjimas mokytis ir plečiamos aktyvios veiklos galimybės kūryboje, socialiniame ir kultūriniame visuomenės gyvenime.
Modulis „Sveika gyvensena“: ketvirtadieniais nuo 13 val. iki 15 val. ir penktadieniais nuo 11 val. iki 13 val. Sveikos gyvensenos modulio tikslas – ugdyti senjorų sveikos gyvensenos kompetenciją: suteikti sveikatos žinių, pozityviai keisti nuostatas, sveikatą suprantant kaip svarbiausią žmogaus vertybę, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, šias žinias ir nuostatas taikant kasdieniniame gyvenime.
Dėl detalesnės informacijos kreiptis į programos vadovę Rimą Juozapavičienę tel. 8 610 96 974.