Mokytojai streikuoja 233 švietimo įstaigose
Iš savivaldybių gautais duomenimis, vasario 22 dieną pedagogai streikuoja 43 savivaldybėse, 233 švietimo įstaigose: 201-oje bendrojo ugdymo mokykloje, 30-yje ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 2-ose neformaliojo ugdymo įstaigose. Iš viso streikas apima 9,81 proc. švietimo įstaigų. Streiką paskelbusiose mokyklose streikuoja ne visi pedagogai.
Trys mokyklos buvo įteikusios pranešimą apie streiką, tačiau nestreikavo.
Iš viso 60 savivaldybėse veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų. Iš jų 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų.
Ministrė Audronė Pitrėnienė kreipėsi į mokytojus
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė laišku kreipėsi į streikuojančius mokytojus. Ministrė pabrėžia, kad gerai supranta mokytojų padėtį ir jų reikalavimus.
„Mokytojų bendruomenė – tai bendruomenė, kuriai aš pati priklausau, kurią suprantu ir kuriai dirbu. Visuomet esu kartu su mokytojais. Palaikau ir dabartinius pedagogų reikalavimus didinti algas. Mūsų mokytojai – tiek tik pradedantys dirbti, tiek patyrę ekspertai – tikrai verti geresnio užmokesčio. Visuomet stengiausi ir stengiuosi kovoti dėl geresnės mokytojų padėties. Mano, kaip ministrės, vienas pirmųjų darbų buvo pradėtos derybos su švietimo profesinėmis sąjungomis dėl Švietimo šakos kolektyvinės sutarties. Tikėjausi paties geriausio mūsų bendro darbo rezultato, – sakoma ministrės Audronės Pitrėnienės kreipimesi. – Kai kuriuos pedagogų siūlymus pavyko įgyvendinti labai greitai. Nuo rugsėjo atsirado apmokėjimas už kolegų pavadavimą, mokyklų vadovai atleisti nuo pareigos turėti pamokų, kad jos būtų atiduotos mažus darbo krūvius turintiems mokytojams“.
Kreipimesi pastebima, kad pedagogų keliamos problemos yra kompleksinės ir jas sunku išspręsti vienu mostu – dalį atsakomybės turi prisiimti ir Seimas, ir Vyriausybė, ir savivaldybės.
Nuo sausio 1 d. buvo didintos mažiausiai uždirbančių mokytojų algos, jų algų koeficientai nuo minimalių priartėjo prie vidutinių. Iš valstybės biudžeto tam papildomai buvo skirta 10 mln. eurų.
Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi pedagogų algų didinimo penkerių metų programą, kurioje numatyta atlyginimų koeficientus didinti kasmet. Planuojama, kad iki 2021 metų pedagoginių darbuotojų atlyginimas vidutiniškai padidėtų 25 procentais, palyginti su darbo užmokesčiu, gautu iki 2016 m. rugsėjo 1 d., o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokestis didėtų dar papildomai 45 procentais.