Molėtams reikalingą traukos objektą kurs tarpdisciplininė profesionalų komanda
Molėtų rajono savivaldybė vienoje iš pateiktų teritorijų – upės pakrantėje – siekia sukurti kultūrinės ir pramoginės paskirties objektą su gretima teritorija, kuris taptų pagrindiniu lankytojų pritraukimo centru. Parengti Molėtų miesto savivaldybės ir Molėtų gyventojų poreikius bei lūkesčius atitinkančius projektinius pasiūlymus, pagal kuriuos bus galima rengti ir įvykdyti Molėtų miestui reikalingą traukos objektą, ryžosi tarpdisciplininė profesionalų komanda „Šiaunava“.
Komandą „Šiaunava“ sudaro jauni, entuziastingi, energingi ir pilni idėjų žmonės iš skirtingų, bet vieną kitą papildančių sričių: du statybos inžinieriai, architektė ir interjero dizainerė. Molėtų savivaldybės teritoriją jie pasirinko dėl patrauklios lokacijos ir įvairumo – patogaus susisiekimo, miškų, ežerų, esamų takų ir statinių, kuriuos, pasak projekto dalyvių, galima pakeisti į šiai zonai tinkamus ir patogius projektinius sprendinius. Įkūrus unikalų traukos centrą, Molėtuose galėtų atsirasti sąlygos miesto bendruomenei, vietos verslui kūrybiškai išnaudoti gretimas teritorijas, vystyti smulkiuosius verslus.
„Šiaunavos“ profesionalai – Paulius Vestfal, Robertas Šimkūnas, Rūta Pelenytė ir Gabija Vinikaitė – įsitikinę, kad darniai miestų plėtrai nereikia ieškoti pigiausių sprendinių, o rinktis patrauklius ir inovatyvius, judėti kartu su technologijomis ir inovacijomis, kurie prisidėtų prie aplinkos gerinimo, taupytų piliečių išlaidas, optimizuotų viešąsias paslaugas, pagerintų administracijų valdymo struktūrą.
„Kiekvieno miesto problema – kamščiai, per mažai vietos automobiliams (arba automobilių perteklius / transporto priemonių skaičiaus nekontroliavimas), blogas susisiekimas su tam tikromis miesto teritorijomis, prastai apšviestos ar neprižiūrėtos teritorijos, kurios galėtų būti įveiklintos. Norint sumažinti kamščius, reikėtų žmones edukuoti ir pratinti mažiau naudotis automobiliais, tam yra puikių alternatyvų – dviračiai, paspirtukai, riedučiai, autobusai, troleibusai. Padidinus viešojo transporto poreikį atsirastų dažniau, įvairiomis kryptimis ir geresnės kokybės važiuojančių viešojo transporto priemonių. Alternatyvos automobiliams padarytų miestų orą švaresnį, gyvenamuosiuose rajonuose ir miesto centruose nebūtų triukšmą keliančių transporto priemonių ir žmonės galėtų kokybiškiau pailsėti“, – sako „Šiaunavos“ komanda.