Mūsų tikslas – ištrinti atskirties ribą

Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje spalio 19-20 d. vyksta tarptautinė mokslinė konferencija „Neįgalus žmogus: visuomenėje, šeimoje, bibliotekoje“, kurios tikslas yra žengti žingsnius naikinant dirbtinę žmonių turinčių bei neturinčių negalę atskirtį ir vystyti gebėjimus bei žinias kaip išmokti gyventi kartu. Nedera žmonės rūšiuoti vien pagal jų fizinius ar psichologinius gebėjimus, dar daugiau neretai negalinčiojo vietoje galime atsidurti ir mes.
Povilo Višinskio bibliotekos lyderystė
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ėmėsi lyderystės kelti klausimą kaip biblioteka, o kartu ir Šiaulių miestas gali tapti patogiu ir prieinamu žmonėms, turintiems negalę. Bibliotekos vadovas Prof. dr. Bronius Maskuliūnas teigia: „Mes turime nustoti rūšiuoti žmones ir siekti kuo geresnių paslaugų jiems suteikimo. Dešimt procentų visuomenės narių turi vienokią ar kitokią negalę. Mes turime išgirsti juos, nes jie yra mūsų artimieji.“
Savo ruožtu Šiaulių miesto meras Artūras Visockas atkreipė dėmesį į mūsų miestą partnerį Eteną-Leurą, kuris būdamas Nyderlandų karalystės dalimi yra sektinas pavyzdys kaip miestas turi būti pritaikytas neįgaliesiems.
„Mūsų broliškas miestas Etenas-Leuras, kuris yra Nyderlandų karalystėje laikytinas puikiu įprasminimu to koks turi būti miestas, kad visi jame gyvenantys žmonės jaustųsi galį prisidėti prie jo kūrimo. Šiauliams dar tikrai yra kur tobulėti, bet mes bent žinome kryptį ir ne tik ją žinome, tačiau jau žengiame pirmuosius žingsnius. Štai labai norėčiau padėkoti projekto „Ypatingas grožis“ kūrėjams, kurie dirbdami iš Šiaulių sugebėjo sukurti projektą peržengusį ne tik mūsų miesto, bet ir šalies ribas. Virš šimto neįgaliųjų modelių kartu su daugybe fotografų sukūrė nuostabią parodą. Kai matai kaip negalę turintis asmuo įgyvendina tokius projektus, kai regi mūsų pačių abejingumą, nuoširdžiai imi abejoti kuris išties gali daugiau“- pabrėžė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Užsienio svečiai, dalyvavę konferencijoje atkreipė dėmesį į tai, kad negana joje gaunamų žinių, bet šias žinias privalo lydėti ir konkretūs darbai. Velso universiteto dėstytojas daktaras Matthew Griffiths pastebėjo: „Turbūt visi žinote kelią namo ir kaip ten patekti, bet jei nežengiatė žingsnio namų link, tuomet ir toliau būsite ten kur dabar esate. Taigi, jei žinote, bet nedarote galiausiai liekate toje pačioje vietoje ir niekas nepasikeičia. Kelias į pasaulį, kuriame daugiau vietos atsiranda neįgaliesiems yra įmanomas tik imantis veiksmų.“