Nacionalinio miškasodžio metu šalyje pasodinta daugiau nei 100 girių
Šeštadienį Lietuvoje vyko Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“, kurio metu visoje šalyje pasodinta daugiau kaip 100 girių.
„Lietingas lietuviškas oras yra pats geriausias medžiams ir gamtai. Per vieną dieną per visą Lietuvą šiandien savanoriai įveis 700 hektarų naujo miško, kuris žaliuos mūsų ateities kartoms. Miškas valo orą, kelią ūpą, vienija su gera dvasia kaip ir mūsų dainos per šimtmečius. Nacionalinis miškasodis – ne tik miško įveisimo tradicija, bet ir vienybės simbolis. Branginkime tai“, – išplatintame pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos (VMU) generalinio direktoriaus Valdo Kaubrės, Nacionalinis miškasodis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau žmonių. Šiemet įsitraukusiųjų į akciją rekordiškai daug – apie 15 tūkstančių gyventojų.
Nacionalinis miškasodis – didžiausia kasmetinė medžių sodinimo šventė, kuri prisideda prie miškų atsodinimo, miškų naujuose plotuose įveisimo ir Lietuvos miškingumo didinimo. Prie akcijos įgyvendinimo prisideda VMU, Aplinkos ministerija. Šiais metais miškasodį organizavo ir Lietuvos nacionalinio kultūros centras – akcijos metu įprasmintas Dainų šventės šimtmetis.
Visi miškasodžio metu pasodinti sodmenys yra išauginti VMU medelynuose, kur naudojamos sodinukų kokybę užtikrinančios technologijos. Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ metu buvo sodinami mišrūs medynai, sudaryti iš daugiau nei trijų vietinių medžių rūšių: ąžuolų, beržų, liepų, eglių, pušų, juodalksnių, bukų ir kitų.