Naudingi patarimai moterims, ieškančioms striukės žiemai
Žiemos sezonas yra vienintelis sezonas, kuris mados ir komforto atžvilgiu yra pats sudėtingiausias. Esant neigiamoms temperatūroms, pučiant vis šaltesniems vėjams ar gausiai prisnigus, suskumbame ieškoti šiltų ir storų drabužių, kurie padėtų mums nesušalti ir jaustis jaukiai. Todėl, artėjant šaltajam metų sezonui ir žvarbiems orams, viena pagrindinių užduočių būna moteriškos striukės pasirinkimas.
Žieminė striukė – tai drabužis, kuris turi būti patogus ir šiltas, kuris jaukiai apgaubtų ir neleistų sušalti, būnant lauke žvarbiu oru, siaučiant stipriai pūgai, pučiant šaltam vėjui ar keliaujant apledėjusiomis gatvėmis. Todėl šiemet jūs nusipelnėte naujos ir kokybiškos moteriškos striukės, kuri būtų šilta, patogi ir kartu madinga bei padėtų suformuoti išskirtinį žiemišką įvaizdį. O tam, kad jums būtų lengviau pasirinkti, norime pateikti jums keletą paprastų, bet naudingų ir praktiškų patarimų.
Kur dėvėsite žieminę striukę?
Visų pirma, prieš pradedant ieškoti tinkamos moteriškos žieminės striukės, reikia gerai apgalvoti, kur ją dėvėsite, nes tokiu būdu galėsite susiaurinti ir sukonkretinti savo pasirinkimą. Be to, nuo to priklausys ir pačios striukės stilius bei medžiaga.
Jei striukę dėvėsite užsiimdamos įprastine veikla, kuri nebus intensyvi, pvz., tiesiog dėvėsite ją vykdamos į darbą, vaikštinėdamos po miestą ir tvarkydamos kasdienius reikalus, jums gali tikti šiltesnė vilnonė striukė, kuri neleis sušalti tomis žiemos dienomis, kai temperatūra nukris gerokai žemiau nulio. Tuo tarpu, jei žieminę striukę planuojate dėvėti sportuodamos ar užsiimdamos kita didelio intensyvumo fizine veikla, jums reikėtų ieškoti tokios striukės, kurią būtų galima lengvai sluoksniuoti ir kuri nevaržytų jūsų judesių. O jei striukę esate numačiusios dėvėti oficialesnėmis progomis, pasistenkite surasti tokią, kuri nebūtų masyvi ir kurią dėvėdamos atrodytumėte elegantiškai ir stilingai.
Jūsų kūno formas atitinkanti striukė
Figūros tipas taip pat yra svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, renkantis tinkamą ir patogią striukę žiemai. Pavyzdžiui, jei esate kriaušės figūros tipo atstovės, jums puikiai tiktų moteriška striukė, kurios liemuo bus sujuostas diržu, o jei esate labai aukšta, jums idealiai tiks ilgesnė striukė arba striukė iki pusės šlaunų. Jei jūs esate liekna, nesuklysite išsirinkusios liemenuotą striukę. Tuo tarpu moterims, kurios turi didesnę krūtinę ar platesnius pečius, rekomenduojama rinktis tokią striukę, kuri ties šiomis kūno vietomis būtų laisvesnė.
Moteriškos žieminės striukės dydis
Daugelis moterų vadovaujasi taisykle, kad žieminė striukė turi būti vienu dydžiu didesnė, tačiau iš tikrųjų taip yra ne visais atvejais. Didesnę striukę galima rinktis tuo atveju, jei ketinate sluoksniuoti drabužius arba manote, kad netolimoje ateityje jūsų kūno apimtys gali padidėti (pvz., planuojate nėštumą). Tokiu atveju, įsigijusios didesnę striukę, turėsite vietos kūno apimčių pokyčiams ir taip pat galėsite lengviau dėvėti daugiau sluoksnių, kad išsaugotumėte šilumą. Tačiau kitais atvejais tikrai nėra būtina rinktis vienu dydžiu didesnę striukę.
Jei norite išsirinkti jūsų formas atitinkančią žieminę striukę, būtinai įvertinkite savo išmatavimus ties krūtine, liemeniu, klubais, o taip pat rankovių ilgį. Labai svarbu, kad pasirinkta žieminė striukė nebūtų nei per didelė, nei per ankšta. Jei norite būti tikros, kad striukė, kurią ketinate įsigyti, jums bus tinkamo dydžio, pasimatuokite ją ant storesnių drabužių, šilto megztinio ar kt., ir įsitikinkite, kad ji nevaržys jūsų judesių.
Taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į oro cirkuliaciją, t.y. tarp jūsų kūno ir striukės vidaus turėtų būti pakankamai vietos orui cirkuliuoti – tai padės išvengti perkaitimo. Kartu naudinga patikrinti ir striukės pečių siūles, kurios turi būti ties pečiais. Jeigu siūlės bus gerokai žemiau, tai reikš, kad striukė jums per didelė.
Vertinant striukės dydžio tinkamumą, apsivilkusios striukę galite pabandyti save kuo plačiau apglėbti rankomis, bandydamos pajusti ar jaučiate didelį tempimą ir judesių apribojimą. Jeigu jaučiate, kad striukė varžo jūsų judesius, tuomet reikėtų ieškoti didesnio dydžio striukės. Be to, matuojantis striukę reikėtų ištiesti rankas į priekį, įvertinant ar nejaučiate įtampos ir riešai nėra per daug apnuoginti. Lygiai taip pat rankas reikėtų iškelti į viršų, kad sužinotumėte, ar striukė nepasikelia virš juosmens – jei taip, vadinasi ji jums per trumpa ir reikia ieškoti ilgesnės striukės.
Atsižvelkite į audinį
Jei norite rinktis natūralų audinį, vienu iš šilčiausių variantų žieminei striukei gali būti vilnonis audinys. Tačiau, jei striukės pirkimui esate numačiusios mažesnį biudžetą ir neturite galimybės investuoti į ją daugiau, galite rinktis ir sintetinius audinius, pvz., nailoną. Tačiau visuomet atsižvelkite į tai, ar išorinis striukės sluoksnis yra atsparus vandeniui, nes, priešingu atveju, jei jūsų striukės vidiniai sluoksniai sušlaps, striukė nebus tinkama šaltam orui, nes nebeišlaikys šilumos ir neapsaugos nuo drėgmės.
Taigi, striukės atsparumas vandeniui yra labai svarbus veiksnys, renkantis tinkamą žieminę striukę. Vandeniui atspari striukė apsaugos tiek nuo lietaus, tiek ir nuo šlapdribos ar sniego. Dažnai žmonės apie tai pamiršta, nes žiemą labiau sieja su šalčiu, o ne su drėgnais orais, tačiau žiemos metu taip pat dažnai iškrenta kritulių, todėl žieminė striukė būtinai turi būti atspari vandeniui. Drėgmė tik dar labiau sustiprina žiemą juntamą šaltį, todėl jūsų pasirinkta striukė turėtų būti pritaikyta bet kokiems orams – ne tik sausoms ir šaltoms žiemos dienoms.
Striukės spalva
Moteriškos striukės spalva priklauso nuo jūsų asmeninio skonio ir stiliaus. Todėl, atsižvelgdamos į paprastai jūsų dėvimas kelnes ar sijonus, avalynę ir aksesuarus, derinkite prie jų ir žieminę striukę. Raudona spalva žiemą suteikia didesnės šilumos pojūtį, todėl galite rinktis raudoną striukę, jei mėgstate ryškesnes spalvas.
Tačiau, jei manote, kad galite suklysti ir nepasitikite savimi, galite orientuotis į neutralias spalvas, pvz., tokias kaip juoda, balta ar pilka. Be to, striukės spalvos pasirinkimui įtakos gali turėti ir jūsų odos atspalvis, pvz., jei jūsų odos atspalvis yra šaltas, jums tiks tamsiai mėlynos spalvos striukė, o jei odos atspalvis yra šiltas – galite rinktis žemės spalvas.
Drabužių sluoksniavimo galimybė
Nors mintis įsigyti labai prigludusią striukę gali būti labai viliojanti, gerai pagalvokite, nes toks variantas gali atimti daugiau šilumos. Jei po žiemine striuke turėsite papildomą drabužių sluoksnį, galėsite išsaugoti didesnę šilumą net ir labai žvarbiomis žiemos dienomis. Be to, drabužių sluoksniavimas po žiemine striuke suteikia ir daugiau laisvės, nes, pagerėjus orui, visuomet galima dalies drabužių nesirengti ir išlaikyti optimalią šilumą bei patogumą.
Stiliaus ir praktiškumo suderinimas
Labai svarbu, kad žieminė striukė būtų ir stilinga, ir praktiška. Tai reiškia, kad turėtumėte išsirinkti tokią striukę, kuri yra elegantiška, stilinga, leistų jums jaustis laisvai ir patogiai. Jei striukės atsparumą stichijoms ir praktiškumą suderinsite su stilingu dizainu, galėsite būti tikros, kad jūsų žiemiškas įvaizdis taps nepriekaištingu.
Žinoma, kiekvienos iš mūsų skonis yra labai skirtingas, todėl ir moteriškos striukės žiemai pasirinkimas negali būti vienodas. Renkantis moterišką striukę žiemai svarbiausia įvertinti minėtus praktiškus aspektus, kad žiemą su šiuo drabužiu jaustumėtės šiltai ir patogiai bei atrodytumėte elegantiškai ir stilingai.