Naujagimių bumo nesulaukta
Nuo kovo viduryje įvesto pirmojo karantino pradžios praėjo daugiau nei devyni mėnesiai, bet gimdymo namai prieš šventes gimdyvių antplūdžio kol kas nesulaukė.
Praėjusį kovą paskelbus griežtą karantiną, žmonės buvo priversti net keliems mėnesiams užsidaryti namuose. Tada svarstyta, kad užsidarymas tarp keturių sienų gali netgi išeiti į naudą – esą bus pradėta daugiau naujų gyvybių.
Naujagimių bumo prieš pat šventes laukė ir gimdymo namai. „Labai tikėjomės, kad gruodį turėsime gerokai daugiau per pirmąjį karantiną pradėtų kūdikių, bet kol kas to bumo nematyti“, – apgailestavo Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovė profesorė Diana Ramašauskaitė.
Jos vadovaujamas centras pastaruoju metu sulaukia netgi mažiau gimdyvių nei anksčiau. Anot profesorės, taip yra todėl, kad Santaros klinikos yra pagrindinis COVID-19 gydymo centras ir moterys gimdyti renkasi kitas įstaigas.
Viena tokių – Vilniaus gimdymo namai. Jie šiemet sulaukė daugiau pacienčių, bet įstaigos vadovė Kornelija Mačiulienė irgi tvirtino, kad tai susiję su COVID-19. „Kai kurios gydymo įstaigos dėl šios infekcijos buvo priverstos užsidaryti, todėl mes sulaukėme daugiau pacienčių net ir iš kitų rajonų“, – sakė direktorė.
Gimdymo namų vadovė ir pati prisiminė pavasarį pusiau juokais, pusiau rimtai sklandžiusias kalbas, esą ilgiau namuose užsibuvusios poros pradės naujas gyvybes. „Per karantiną žmonės daugiau laiko praleido vieni šalia kitų. Juokėmės, kad po karantino bus didelis gimstamumas, bet kol kas nieko panašaus nematyti. Gal rekordų dar sulauksime sausį arba vasarį“, – viltingai svarstė K. Mačiulienė.
Gruodį, taip pat sausio bei vasario mėnesiais gimstamumas būna mažesnis kiekvienais metais. Paprastai naujagimių skaičius ima mažėti jau lapkritį.
Šiemet lapkritį kūdikių Lietuvoje gimė netgi mažiau nei pernai.