Naujame daugiabučiame žmonėms su negalia – ne mažiau kaip 5 proc. butų
Viešojoje erdvėje pasirodžius prieštaringai informacijai apie naujiems daugiabučiams taikomus reikalavimus, Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamentas primena, kad juos nustato statybos techninis reglamentas „Gyvenamieji pastatai“.
Projektuojant daugiabučius gyvenamuosius namus, bent vienas kambarys bute turi būti ne mažesnis kaip 16 m2, bendras vonios ir tualeto plotas – ne mažesnis kaip 4 m2 , o vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 14 m2 naudingojo ploto.
Būsto naudingasis plotas – tai bendras gyvenamųjų kambarių ir kitų patalpų (virtuvių, sanitarinių mazgų, koridorių, įstatytų spintų, šildomų lodžijų ar kitų pagalbinių patalpų) grindų plotas. Į jį neįeina nešildomų balkonų, lodžijų, terasų, rūsių grindų plotas.
Kiekviename daugiabučiame name turi būti suprojektuoti žmonėms su negalia skirti butai, kurie turi sudaryti ne mažiau kaip 5 proc. visų butų. Šis reikalavimas taikomas tiems namams, kurie yra ne toliau kaip 500 m kelio pėsčiomis iki viešojo transporto stotelių. Pastatuose be lifto butai žmonėms su negalia turi būti planuojami pirmajame aukšte. Butai žmonėms su regos sutrikimais – ne aukščiau kaip ketvirtame aukšte.
Nauji daugiabučiai iš esmės skiriasi nuo senųjų energiniu naudingumu. Nuo 2014 m. jau visi Lietuvoje naujai statomi pastatai turi atitikti B energinio naudingumo klasę, o nuo 2016 m. – ne žemesnę kaip A klasę. Pagal akustinį komfortą nauji daugiabučiai turi būti ne žemesnės kaip C garso klasės.
Terasų stiklinimas ir stogai https://www.beremisstiklas.lt/terasos-ir-stogeliai/