Naujasis Ukmergės miesto riboženklis turi būti ilgaamžis, estetiškas ir apšviestas
Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros trečio kurso studentai, vadovaujami profesoriaus Vytauto Kibildžio, gruodžio 15 dieną Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC) pristatė savo parengtus Ukmergės miesto riboženklių koncepcijų pasiūlymus.
Visi jie – 20 originalių darbų – nuo gruodžio 1-osios yra eksponuojami TVIC konferencijų salėje. Visuomenė nuo pat pirmos dienos aktyviai įsitraukė į balsavimą ir renka geriausią riboženklio – miesto vartų pasiūlymą.
Į susitikimą su studentais atvyko visi Ukmergės rajono savivaldybės vadovai: meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Klavdija Stepanova ir patarėja Laima Gambickienė, administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė.
„Siekiame, kad Lietuva atrastų Ukmergę iš naujo. Norime, kad visi įvažiavimai į mūsų miestą ir rajoną būtų išskirtiniai ir leistų mus atpažinti. Juk riboženklis yra tarsi visiems matoma miesto ir rajono vizitinė kortelė. Jau dvejus metus ieškome, kaip galėtume atnaujinti nuo sovietmečio pastatytus savo miesto vartus. Džiugu, kad pavyko į šias paieškas įtraukti kūrybingą ir idėjų pilną mūsų šalies jaunimą“, – sakė R. Janickas.
V. Kibildis savo kalboje pažymėjo, kad studentai, būsimieji dizaineriai, riboženklius kūrė pirmą kartą, visi šie jų autoriniai darbai buvo atlikti vos per dvi savaites.
„Tai buvo trumpalaikis darbas, ne pagrindinė semestro užduotis. Jei tam tikri darbai bus atrinkti, prie jų realizavimo dirbsime kitą pusmetį. Esu už tai, kad studentai atliktų darbus gyvenimui, o nepadėtų jų į stalčius“, – sakė profesorius.
Pasak jo, riboženklis yra labai sudėtingas objektas, prilyginamas, skulptūros kategorijai. Jame negalima sukaupti daug kažkokios informacijos, nes taip bus nusižengta kitiems – eismo saugumo reikalavimams. Pagrindiniai riboženkliui keliami reikalavimai yra ilgaamžiškumas, estetika ir apšvietimas.
Viena autorių grupė labai domėjosi miesto istorija, senamiesčiu, savo darbuose panaudojo Ukmergės miesto herbo motyvus, analizavo senojo miesto simbolius.
O antra grupė daugiau dėmesio skyrė šiuolaikiškiems, racionaliems ir technologiniams sprendimams.
„Remiantis istoriniais miesto šaltiniais ir analitinės dalies išvadomis buvo bandoma atsakyti į klausimą, koks turi būti Ukmergės miesto riboženklis.
Gal tai riboženklis, kuris švies ir puikiai bus matomas naktį? Galima net būtų realizuoti modernų, šiuolaikinių technologijų pagalba apšviestą riboženklį su mero parašu ant plokštumos, panašios į iš blanknoto išplėštą suglamžytą lapą“, – svarstė V. Kibildis.
Vėliau žodis buvo suteiktas riboženklių koncepcijų pasiūlymų autoriams: Gretai Unguvaitytei (Nr. 1-2), Danil Ščepanov (Nr. 3-4), Elenai Lašaitei (Nr. 5-6), Jonui Kentrui Aliukui (Nr. 7-8), Agnei Kelmelytei ( Nr. 9-10), Lukui Kučinskui (Nr. 11-12), Veronikai Guželytei (Nr. 13-14), Ugnei Glinskytei (Nr. 15-16), Živilei Čepulytei (Nr. 17-18), Gražinai Bočkutei (Nr. 19-20).
Susirinkusieji jiems uždavė nemažai klausimų, labiausiai domino tai, iš kokių medžiagų bus gaminami riboženkliai bei jų kaina.
Visi siūlomų riboženklių pavyzdžiai Ukmergės TVIC bus eksponuojami iki 2017 metų sausio 15 dienos. Visus ukmergiškius kviečiame ateiti, apžiūrėti, įvertinti ir išrinkti iš jų geriausią arba spausti „Patinka“ po labiausiai patikusio projektinio pasiūlymo nuotrauka Ukmergės rajono savivaldybės arba Ukmergės TVIC „Facebook“ paskyroje.