Neįgaliųjų ir jų artimųjų stovykla – pagalbai ir atokvėpiui
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė dalyvavo Klaipėdos rajone vykstančios savarankiško gyvenimo stovyklos, skirtos sutrikusio intelekto asmenims, jų tėvams ir globėjams, renginiuose.
„Tokia stovykla parodo, kad institucinės globos pertvarka, perėjimas prie paslaugų šeimai bendruomenėje yra reikalingi pokyčiai, kalbant apie didesnę negalią turinčių žmonių socializaciją ir socialinę integraciją. Šioje stovykloje organizuojami kūrybiniai užsiėmimai šeimai, savitarpio pagalbos grupės tėvams ir globėjams, šviečiamosios programos, laikinas atokvėpis artimiesiems – tai pavyzdžiai, kaip siekti didesnės integracijos įtraukiant bendruomenę ir pasitelkiant specialistus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ jau 27-ą kartą rengia savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo stovyklą sutrikusio intelekto asmenims ir jų tėvams ar globėjams teikiant trumpalaikį atokvėpį kaip alternatyvą institucinei globai.
Šiemet nuo liepos 11 dienos vykstančioje stovykloje dalyvauja daugiau nei 300 žmonių: neįgalieji ir jų šeimos nariai, savanoriai-specialistai, savanoriai. Pasisemti patirties atvyko ir šeimų iš Baltarusijos bei Kazachstano.
Stovykloje vyksta sutrikusio intelekto asmenų bei jų šeimos narių ar globėjų švietimui skirti susitikimai, skatinama saviraiška ir meninė veikla, rengiamos kūrybinės dirbtuvės. Tėvams ar globėjams organizuojami savitarpio paramos ir psichologinės pagalbos grupių užsiėmimai, teikiamos teisinės konsultacijos.
Savarankiško gyvenimo stovykla, skirta sutrikusio intelekto asmenims, jų tėvams ir globėjams, įsikūrusi stovyklavietėje „Pasaka“, esančioje Kukuliškių kaime, Giruliuose, Klaipėdos rajone.
Visuomeninė organizacija bendrija „Viltis“ įkurta 1989 metais. Bendrijos vizija – būti pagrindiniu veiksniu, užtikrinančiu sutrikusio intelekto žmonių lygiateisį ir visavertį dalyvavimą visuomenės gyvenime, atstovauti šių žmonių ir jų šeimų interesams visuose lygmenyse bei ginti jų pilietines, socialines ir žmogaus teises. 64 asocijuotieji organizacijos nariai vienija per 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų.