Nelaimių priežastis – netinkamas gyvenimo būdas ir neatsakingumas
Sausio 16-osios vakaras buvo nelengvas Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams. Per kelias valandas kilo du tragiški gaisrai, kuriuose žuvo žmonės. Pirmiausia buvo gautas pranešimas apie gaisrą Žaslių seniūnijoje, Stabintiškių kaime. Ten atvira liepsna degė medinis namas, kurio viduje ugniagesiai rado moters kūną. Po valandos buvo pranešta, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Žalvarnių kaime, liepsnoja kilnojamas mobilus vagonėlis. Jo viduje ugniagesiai aptiko vyro kūną.
„Abu žuvusieji priklausė socialinės rizikos grupei. Deja, mes tokių žmonių negalime pasiekti jokiomis informacinėmis priemonėmis“, – sako Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Kuktelionis.
Pasak kaimynų, Stabintiškių kaime gyvenusi moteris buvo neseniai palaidojusi savo sugyventinį, turėjusį žalingų įpročių. Vaikai mamą po jo mirties parsivežė pas save į Žaslius ir tikėjosi, kad ji išsikapstys iš priklausomybių liūno. Tačiau ji skundėsi, kad jai liūdna, nėra kaimynų, draugų, tad jie parvežė ją atgal.
„Krosnis buvo mėnesį nekūrenta, moteris per smarkiai ją prikūreno, todėl, pirminiais duomenimis, ir kilo gaisras. Greičiausiai iš pakuros iškrito žarijos, nes prie krosnies rasti sudegę malkų likučiai, smarkiai apdegusi ir krosnies apačia“, – sakė tarnybos viršininkas.
Pasak G. Kuktelionio, kito tragiško gaisro priežastis – taip pat netinkamas gyvenimo būdas: „Mobiliame vagonėlyje pražuvęs vyras prie jo kūrendavo laužą. Vagonėlis buvo pastatytas atokiai laukuose. Pučiant vėjui liepsnos pasiekė vagonėlio sieną ir jis užsidegė. O žmogus tuo metu jau buvo nuėjęs miegoti.“
G. Kuktelionio teigimu, Kaišiadorių rajono savivaldybė pernai pripirko autonominių dūmų detektorių ir įrengė juos socialiniuose būstuose, kai kur senus detektorius su pasibaigusiomis baterijomis netgi pakeitė naujais, skyrė pašalpas nepasiturinčių gyventojų krosnių remontui, siuntė savo meistrus jas remontuoti. „Savivaldybėje netgi sudaryta komisija, į kurią įeina ir mūsų priešgaisrinės tarnybos inspektoriai, kuri rūpinasi, kaip padėti socialinės rizikos grupės ar skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Deja, kur trumpa, ten trūksta…“ – sakė tarnybos viršininkas.
Pasak G. Kuktelionio, dar viena didžiulė problema jų rajone – kolektyvinių sodų rajonas Karčiupyje, kur irgi neretai kyla gaisrai: „Žmonės prie savo namelių prisilipdę įvairiausių statinių, retas kuris turi dūmų detektorių, nes, atseit, čia ne namas, jie būna tik savaitgaliais, todėl dūmų detektorių jiems nereikia. Vykstant akcijai „Gyvenkime saugiai“ lankydavome šiuos sodus, tačiau darbo dienomis būdavo sunku rasti jų savininkų.“