Nepatingėkime – pačiupinėkime, pažvelkime, pakreipkime!
Pirmosiomis 2015 m. dienomis jau yra užfiksuota nusikalstamų veikų, susijusių su netikrų pinigų – padirbtų euro banknotų – realizavimu.
Gyventojus raginame dar kartą susipažinti su euro banknotų požymiais interneto svetainėje www.euras.lt arba platinamuose lankstinukuose. Rekomenduojame naudoti kiek įmanoma mažesnio nominalo banknotus, jei atsiskaitoma tokiose prekybos vietose, kur nėra įrangos banknotų tikrinimui, vaizdo stebėjimo kamerų. Jei parduodate daiktą, prekę pagal skelbimą, sutarėte su pirkėju, kad gausite tam tikrą sumą grynais, siūlome prieš sandėrį susitarti su pirkėju, kad prieš paimant pinigus, juos tikrinsite autentiškumo tikrinimo prietaisais. Jei neturite pakankamai įgūdžių, atpažįstant banknotų požymių, siūlome pasirūpinti tokio prietaiso įgijimu ar pasiskolinimu. Suklastotų banknotų tikrinimo pieštukas nėra brangus pirkinys ir jo išlaidos tikrai bus mažesnės, nei galimai patirta žala gavus netikrų pinigų.
Taip pat svarbu, gavus kelis vieno nominalo banknotus, iš karto sutikrinti, ar jų serijos ir numeriai nėra vienodi. Kelių to paties nominalo banknotų vienodos serijos ir numeriai – pirmas padirbtų banknotų požymis. Ypatingai būkite atidūs gaudami 20 € ir 50 € nominalų banknotus, kadangi jų suklastojimo atvejų jau registruota tiek Jonavos, tiek kituose rajonuose, jie buvo realizuojami arba atsiskaitant už pagal skelbimus parduodamus daiktus, kai asmenys atsiskaitė, tik vėliau buvo pastebėta, kad euro banknotai padirbti, arba buvo bandyta atsiskaityti mažose parduotuvėse, turgavietėse, kur nėra vaizdo stebėjimo kamerų, suklastotų banknotų tikrinimo priemonių.
Taip pat primename, kad jokių institucijų atstovai nevaikšto po namus, nesurašinėja banknotų numerių ir nesiūlo litų keitimo į eurus paslaugų. Litų keitimas į eurus vykdomas nemokamai ir tik nustatytose vietose – bankų ir paštų skyriuose.