Netradicinė pamoka Paluknio bibliotekoje
Sausio 17 d. į netradicinę pamoką Paluknio bibliotekoje susirinko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos IIg ir IIIg klasės moksleiviai su lietuvių kalbos mokytoja Liudmila Maksimec. Susitikimo pradžioje buvo pristatyta šios netradicinės pamokos tema – „Antano Baranausko kūryba“.
Bibliotekininkė pristatė Anykščių krašto dainiaus, kalbininko, pirmojo Seinų katedroje prabilusio lietuviškai – A. Baranausko kūrybą, papasakojo, kaip buvo sukurtas žymiausias XIX a. lietuvių poezijos kūrinys „Anykščių šilelis“. Pristatant kūrybą buvo išvardinti žymiausi jo kūrybos darbai, tai poemos: „Anykščių šilelis“ ir „Kelionė Petaburkan“. Poema „Anykščių šilelis“ yra ne tik poeto kūrybos viršūnė, bet ir žymiausias XIX a. pirmos pusės lietuvių poezijos kūrinys. „Anykščių šilelis“ parašytas silabine eilėdara, rytų aukštaičių tarme. Pirmą kartą buvo išspausdintas L. Ivinskio 1860 ir 1861 m. kalendoriuose, Jurkšo Smalaūsio slapyvardžiu. Pirmasis atskiras „Anykščių šilelio“ leidimas išėjo Vilniuje 1905 m.
Renginį įprasmino bei renginio dalyvių širdis suvirpino mokytojos gražiai padeklamuota poemos pradžia, o po to moksleivių skaitoma poema „Anykščių šilelis“ įvairiomis kalbomis, t. y. lenkų, anglų, rusų, vokiečių. Skaitovai poemą skaitė tarmiškai, tokia kalba, kuria A. Baranauskas parašė žymųjį kūrinį. Renginio dalyvius nudžiugino ir tai, kad lietuvių poetinis žodis jau išverstas į 17 kalbų ir skaitomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Su moksleiviais dar vartėme kūrėjo dienoraščio puslapius, keliavome jo gyvenimo ir kūrybos takais.
Tokiu būdu bibliotekoje paminėjome A. Baranausko 185-ąsias gimimo metines, o mokiniai įtvirtino žinias apie Lietuvos poetą, jo kūrybą ir reikšmę dabarčiai.