Norintiems studijuoti KTU – nemokamos studijos ir darbas
Kauno technologijos universitete (KTU) iki rugpjūčio 31 d. dar vyksta priėmimas į tikslinio finansavimo studijų vietas. Į šias vietas įstoję studentai už studijas nemoka, o jas baigę turi garantuotą trejų metų darbo sutartį.
80 proc. studijų kainos sumoka valstybė, 20 proc. – įmonė. Susitarimas įforminamas trišale sutartimi tarp studento, darbdavio, įsipareigojančio įdarbinti studentą po studijų mažiausiai trejiems metams, ir aukštosios mokyklos, garantuojančios suteikti tinkamą išsilavinimą.
Būsimieji studentai KTU dar gali rinktis šias studijų programas: Aprangos mados inžineriją, Medijų inžineriją, Automatiką ir valdymą, Šilumos energetiką ir technologijas.
Tiesa, norintiems praverti KTU duris, reikėtų paskubėti. Mat tikslinio finansavimo prašymą pateikti internetu, per LAMA BPO informacinę sistemą, galima iki rugpjūčio 10 dienos, pirmadienio 17 val. Nespėjantys tai galės padaryti vėliau – kreiptis į KTU Priėmimo skyrių, tačiau pabrėžiama, kad pirmesnis pateikęs prašymą asmuo turi daugiau galimybių būti atrinktas.
Nuolat šalyje augantis mados sektorius ir pramonė žada puikias perspektyvas Aprangos mados inžinerijos absolventams, Medijų inžineriją baigę studentai nesunkiai įsidarbina leidybos srityje, mat kasmet Lietuvoje spaustuvių vis daugėja.
Ne tik užsienio bet ir lietuviško kapitalo įmonių vertinami ir Automatikos ir valdymo bei Šilumos energetikos ir technologijos absolventai.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas (LAMA BPO), KTU Studijų prorektorius Pranas Žiliukas pabrėžia, kad tikslinio finansavimo vietos atveria naujas galimybes studentams įgyti ne tik trokštamą specialybę, bet ir lengviau žengti ant pirmojo karjeros laiptelio.
Profesorius tvirtina, kad Lietuvos studentai bei darbdaviai jau atrado tikslinio finansavimo vietų modelį. Kaip pavyzdį jis pateikia šių metų KTU rodiklius.
„32 darbdaviai, sutikę finansuoti tikslines studijų vietas – tai labai geras skaičius Universitetui. Iš pradžių į šias tikslines studijų programas Lietuvoje buvo žiūrima gan atsargiai, tačiau tiek darbdavių, tiek vietų, tiek norinčių studijuoti skaičiai šalyje didėja ir tikiu, kad taip bus ir toliau. Ateityje galėtume pagalvoti ir apie tikslines vietas magistro studijose. Tokie studentai jau ne tik turėtų bazinių žinių bagažą, bet ir gerokai greičiau ateitų pas darbdavį“, – svarstė P. Žiliukas.
Rinkos analitikai pabrėžia, kad inžinerinės, energetikos specialybės šiuo metu – perspektyviausios šalyje, nes konkurencija šiame darbo rinkos segmente mažesnė nei kitur, o karjeros galimybės ir atlyginimai – daug didesni.
Daugiau informacijos: http://ktu.edu/lt/stojantiesiems/bendrasis