Nuaidėjo baigiamieji„Trakų fanfarinės savaitės“akordai
Liepos 27– rugpjūčio 2 dienomis Trakų meno mokyklos įgyvendintas projektas „Trakų fanfarinė savaitė“ – lyg puikiai susižaidusi vienuolikos narių komanda: vienuoliktieji projekto gyvavimo metai, vienuolika puikių pedagogų ir vienuolika festivalio metu įvairiose erdvėse įvykusių nemokamų koncertų. Nors ir kaip tai simboliška, vis dėlto prilygsta statistikai, nes jokie skaičiai negali atskleisti tikrosios trigubo projekto – vasaros meistriškumo mokyklos, kvalifikacijos tobulinimo kursų ir muzikos festivalio vertės.
Unikali galimybė tobulėti
„Esu tikra, kad visi projekto dalyviai šioje savaitės trukmės vasaros meistriškumo mokykloje pasisėmė ne tik puikių įspūdžių, bet ir įgijo neįkainojamos patirties, kuri prilygsta mėnesio ar net visų mokslo metų darbui. Galimybė mokytis pas žymiausius pasaulio atlikėjus ir pedagogus, dalyvauti jų koncertuose – didelę motyvaciją bei norą tobulėti suteikiantys dalykai, kurių įprastai nenusipirksi už jokius pinigus“, – teigia nebe pirmus metus „Trakų fanfarinėje savaitėje“ dirbusi Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos koncertmeisterė ekspertė, Detmoldo (Vokietija) aukštosios muzikos mokyklos dėstytoja koncertmeisterė, trimitų klasės profesoriaus asistentė Dovilė Bagdonaitė.
Vasaros meistriškumo mokyklos pučiamiesiems, mušamiesiems ir fanfariniam orkestrui pamokos rekordiškai dideliam, net 134 dalyvių skaičiui, vyko Trakų meno mokykloje, Trakų kultūros rūmuose bei verslo ir laisvalaikio centre „Trakų Galvė“. Visą dieną, nuo ankstaus ryto vykstančius užsiėmimus vainikuodavo vakariniai koncertai, kuriuose galėjome išgirsti jauną, bet labai perspektyvų kolektyvą iš Didžiosios Britanijos „A4 Brass Quartet“ bei pasaulinį pripažinimą jau pelniusį ansamblį „Stockholm Chamber Brass“ (Švedija). Ypatingai šiltą ir kupiną nuostabios muzikos vakarą surengė šiųmetinės „Trakų fanfarinės savaitės“ mokytojai, o savaitės pabaigoje kaip įprasta koncertavo meistriškumo mokyklos mokiniai.
Tai, kas nepamirštama
Šių metų vasaros meistriškumo mokykloje dirbo tiek jau gerai žinomi, tiek nauji pedagogai. Visų pirma, tai „Trakų fanfarinės savaitės“ administratorius visame pasaulyje, eufonijos profesorius iš Didžiosios Britanijos Steven Mead, taip pat– Liutauras Janušaitis (saksofonai, Lietuva), Martin Schöpfer (valtorna, Austrija), Tomas Gricius (trimitas, Lietuva/Suomija), Tom Poulson (trimitas, Didžioji Britanija), Urban Agnas (trimitas, Švedija), Marius Balčytis (trombonas, Lietuva), Jonas Bylund (trombonas, Švedija), Sami AlFakir (tūba, Švedija).
Pirmą kartą projekte dalyvavęs mušamųjų instrumentų mokytojas Mariusz Mocarski iš Lenkijos dalijosi savo įspūdžiais: „Aš labai maloniai nustebintas tokiu aukštu šio projekto meniniu lygiu ir didžiuliu dalyvių, perspektyvaus jaunimo iš Lietuvos bei užsienio susidomėjimu šiuo renginiu. Esu labai laimingas, jog galėjau dirbti kartu su pasaulinio lygio pedagogais, o grojimas su jais koncerte suteikė labai stiprių ir nepamirštamų emocijų. Projekto organizatoriams reiškiu didžiausią pagarbą, linkiu sėkmės ir tikiuosi, jog mūsų tarptautinis bendradarbiavimas nenutrūks ir ateityje“.
Tiltas ateičiai
Taip, kaip per visą projekto „Trakų fanfarinė savaitė“ istoriją nestigo premjerinių kūrinių atlikimų, taip jų buvo ir šiemet. Tarptautinis vasaros meistriškumo mokyklos fanfarinis orkestras, šiemet vadovaujamas dirigento Bert Langeler (Nyderlandai/Estija), į savo išieškotą ir sudėtingą programą įtraukė ir specialiai šių metų projektui sukurtą kompozitoriaus Valdo Stanaičio kūrinį „Leiskis leiskis, saulele“.
Pasibaigus finaliniam „Trakų fanfarinės savaitės“ koncertui, kuriame grojo tarptautinis fanfarinis orkestras, projekto vadovė Neringa Mišeikienė dėkojo visiems projekto partneriams, rėmėjams, mokytojams ir dalyviams bei išreiškė viltį dėl šio projekto tęstinumo. Renginyje dalyvavusi Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė įteikė padėkas projekto organizatoriams ir džiaugėsi, kad „Trakų fanfarinė savaitė“, sėkmingai gyvuodama jau ne vienerius metus, prisideda prie miesto ir šalies garsinimo.