Nuo birželio startuoja nauja moderni priėmimo į profesines mokyklas sistema
Šiemet keičiasi priėmimo į profesines mokyklas tvarka. Siekiant skaidrumo ir didesnio priėmimo į profesinį mokymą prieinamumo, pirmą kartą stojimas į profesines mokyklas vyks centralizuotai, internetu. Birželio 1 d. prasidėsiantis priėmimas bus vykdomas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą.
„Ši tvarka bus modernesnė ir paprastesnė visiems stojantiesiems į profesines mokyklas. Pateikdami prašymus internetu, jie matys visą spektrą galimybių: nuo universitetų iki profesinių mokyklų ir galės rinktis iš visos mokymų programų pasiūlos. Pretenduojantiems stoti į profesinę mokyklą, nebereikės eiti ir nešti popierinių dokumentų, šito jau seniai atsisakyta aukštajame moksle“, – apie naujos priėmimo sistemos privalumus pasakoja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Nuo birželio 1 d. visos profesinės mokyklos bus pasirengusios suteikti pagalbą tiems stojantiesiems, kurie nebus susipažinę su nauja priėmimo tvarka, jos padės pateikti prašymus internetu.
Pagrindinis priėmimas į profesines mokyklas truks iki rugpjūčio 18 d. Likus laisvų vietų, bus skelbiamas papildomas priėmimas, kuris baigsis rugsėjo 15 d. Iš viso į profesines mokyklas ketinama priimti 20,2 tūkst. pirmakursių, panašiai kaip ir pernai.
Šiemet planuojant priėmimą į profesines mokyklas labiau atsižvelgiama į pasiūlos ir paklausos santykį, darbo rinkos poreikius. Todėl 10 proc. nuo pirminio plano mažės priėmimas į grožio sektoriaus specialybes, 6 proc. didės į apdirbamąją pramonę, statybą.
Lyginant su praėjusiais metais, planuojama, kad šiemet kelis kartus išaugs priėmimas į modulines programas, kurios trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių ir įgyjama viena darbe reikalinga kompetencija. Pernai tokių programų buvo siūloma 29, šiemet šis skaičius išaugs iki 200.
Taip pat sumažintas visų profesinių mokymo programų dubliavimas tame pačiame mieste ar regione.
ŠMM primena, kad profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Kartu su profesine kvalifikacija galima įgyti ir pagrindinį išsilavinimą ar brandos atestatą. Daugiau kaip 70 šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo apie 300 įvairių profesinio mokymo programų.