Nuo ko priklauso poilsinės kelionės į Turkiją kaina?
Poilsinės kelionės į Turkiją, palyginus poilsio laiką bei viešbučio kainos ir kokybės santykį – neretai nustebina išskirtiniais pasiūlymais. Vis dėlto, kaip ir vykstant į bet kurią kitą šalį – čia galite išleisti ir santykinai labai mažai ir labai daug. Viskas priklauso nuo kelių esminių aspektų. Kelionių agentai sako, kad vieni pagrindinių – sezonas, pasirinktas tam tikros kategorijos viešbutis bei papildomos veiklos ir pramogos. Taigi, ką turėtumėte žinoti, jei atsakingai planuojate savo kelionės biudžetą?
1. Sezonas ir kelionės laikas – kada keliaujate?
Vykstantys į Turkiją žino, kad geriausias laikas ilsėtis čia – nuo gegužės vidurio iki spalio mėn. pradžios. Žinoma, kaskart planuojant kelionę reikėtų pasižiūrėti į orų prognozes ir nepasikliauti šia rekomendacija kaip nekvestionuojama taisykle. Pats poilsiautojų sezono pikas – vasara. Jeigu norite sutaupyti keliaudami pačiame sezono įkarštyje, verta kelionę planuoti iš anksto. Kitas variantas norintiems santykinai pigios kelionės į Turkiją – dairytis paskutinės minutės pasiūlymų.
Keliaujant ne sezono įkarštyje – vėlyvą pavasarį ir ankstyvą rudenį – kelionių pasiūlymų kainos neretai yra mažesnės. Atkreipkite dėmesį, kad kainos net ir ne sezono metu gali šoktelti į viršų, tai dažnai pastebima daugeliui aktualiu atostogų metu. Pavyzdžiui, per mokinių atostogas, kai daugelis planuoja šeimos poilsines keliones. Kadangi mokinių atostogų laikas dažnai būna aiškus dar iki prasidedant mokslo metams, verta planuoti tokias atostogas iš anksto.
2. Pasirinktas viešbutis – kokia jo kategorija, maitinimo tipas?
Planuojate ilsėtis keturių žvaigždučių viešbutyje, o gal prabanga tviskančioje penkių žvaigždučių poilsio oazėje? Tai, žinoma, lems jūsų atostogų Turkijos kurorte kainą. Vis dėlto, renkantis viešbutį svarbu pagalvoti apie savo idealias atostogas – kaip jas norite praleisti ir kokiomis pramogomis mėgautis? Pasverkite savo lūkesčius, įvertinkite norimą maitinimo tipą.
Pavyzdžiui, už „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipą galite sumokėti mažiau, nei kainuotų „ULTRA viskas įskaičiuota“ paketą siūlantis viešbutis. Tačiau, jei vis tiek norėsite mėgautis papildomais privalumais, galbūt verta iškart sumokėti šiek tiek daugiau ir išleisti mažiau nuvykus? Įsigilinkite į viešbučių siūlomus privalumus ir maitinimo tipo subtilybes – net tas pats „ULTRA viskas įskaičiuota“ konceptas skirtinguose viešbučiuose gali skirtis. Kuo daugiau pasidomėsite – tuo mažiau neplanuotų išlaidų galite tikėtis.
3. Papildomos veiklos ir pramogos – ką norite nuveikti ir pamatyti?
Jau svajojate, kaip lenksite bangas vandens motociklu, mėgausitės maloniomis SPA procedūromis ir vyksite apžiūrėti unikalių gamtos kampelių bei lankytinų objektų? Išskirtinės pramogos viešbučio teritorijoje ir papildomos veiklos už poilsio oazės ribų dažniausiai kainuoja papildomai. Išvykos ir pramogos gali kainuoti tiek keliasdešimt, tiek kelis šimtus eurų. Mėgstate laukiantiems namiškiams ar draugams parvežti lauktuvių? Nepamirškite preliminarios sumos įtraukti į kelionės biudžetą.
Tai individualūs pasirinkimai, nuo kurių, kaip ir vykstant į bet kokią kitą kelionę, priklauso kelionės biudžetas. Jei įsivaizduojate, kiek norite išleisti, verta iš anksto nusimatyti biudžetą ir pramogoms. Taip kur kas patogiau seksite savo biudžetą ir neteks nerimauti, ką pamatysite atsidarę banko sąskaitą po kelionės.
Beje, nepriklausomai nuo to, koks jūsų kelionės į Turkiją biudžetas, būtinai pasirūpinkite kelionės draudimu, kurį dažnu atveju gali pasiūlyti ir pati kelionių agentūra. Jis daug nekainuoja, o kai kuriose nenumatytose situacijose būtent jis apsaugo nuo didelių neplanuotų išlaidų ir skaudžios pamokos. Visa kita – jūsų pasirinkimai, kokiu metu keliauti, kur apsistoti ir kaip pramogauti. Jeigu turite tam tikrą kelionės biudžetą, kurio nenorite viršyti, kreipkitės į patikimus kelionių agentus, kurie pateiks pasiūlymus, atspindinčius tiek jūsų norimą sumą, tiek tobulo poilsio lūkesčius.