Nuo rudens – naujos mokymosi galimybės senjorams: valstybė finansuos švietimo programas
Lietuvoje siekiant stiprinti trečiojo amžiaus universitetų ir kitų su vyresnio amžiaus gyventojais dirbančių švietimo organizacijų vaidmenį bei plėsti senjorų mokymosi galimybes valstybė pirmą kartą finansuos jiems skirtas neformaliojo švietimo programas.
„Demografiniai iššūkiai skatina nuosekliai didinti švietimo paslaugų prieinamumą vyresnio amžiaus asmenų grupėms. Tai bus pirmas kartas, kai kryptingai teiksime valstybės paramą su senjorais dirbančioms švietimo organizacijoms. Į jų veiklą įsitraukę senjorai valstybės lėšomis galės dalyvauti tokiose programas, kurios, remiantis senjorų apklausų duomenimis, jiems pasirodys aktualiausios, labiausiai pritaikytos pensinio amžiaus žmonių poreikiams“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Trečiojo amžiaus universitetai ir kitos su senjorais dirbančios organizacijos galės užsisakyti švietimo programas, organizuojamas įvairių mokymų teikėjų, jau turinčių patirtį vykdant panašaus pobūdžio programas. Tikimasi, kad senjorų pasirinktos programos bus orientuotos į technologijų, daugiakalbystės, verslumo, kultūrinio sąmoningumo, raiškos ir kt. kompetencijų ugdymą.
Numatoma vienos programos trukmė – nuo 8 iki 16 akademinių valandų. Pasak A. Kudarauskienės, taip siekiama užtikrinti, kad programos būtų įgyvendinamos ne kaip vienkartinis renginys, o kaip užsiėmimų ciklas.
Planuojama, kad trečiojo amžiaus universitetai pirmąsias e-paraiškas valstybės finansuojamiems mokymams galės pateikti šių metų gegužę, o mokymai startuos rugsėjį–spalį.
Projektui valstybė skirs apie 2 mln. eurų iš Europos socialinio fondo lėšų, jis truks iki 2028 m. ir bus įgyvendinamas Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro.
Rengiant šią iniciatyvą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bendradarbiavo su Trečiojo amžiaus universitetų asociacija, socialiniais partneriais, nevyriausybinėmis organizacijomis.