Nusivylusiems žmonėms juoktis pasidaro neįveikiama kliūtis
Visiems malonu, kai su šypsena sutinka, palydi ar palaiko. Su šypsena veide, jaučiamės pozityvūs ir energingi. Šypsena veikia atpalaiduojančiai, nuteikia kūrybiškai. Ir nesvarbu, ji tikra ar dirbtinė. Šypsenos ar juoko metu įsitempę yra tik keturi veido raumenys, o dešimtys kitų ir tuo pačiu atitinkami galvos smegenų centrai atsipalaiduoja ir raminančiai nuteikia visą kūną. Bet šypsotis verta ne vien tik dėl šių priežasčių. Jų yra kur kas daugiau.
Žmonės nuo seno sako, kad juokiantis organizme gaminasi vitaminas C. Iš tiesų, po juoko priepuolių sveikata, nors trumpai, tačiau pagerėja. Gydomoji juoko galia ilgina gyvenimą: pagerėja kraujotaka, širdies veikla, visoje sistemoje padaugėja deguonies. Taip pat stiprėja imuninė ir endokrininė sistemos, kurios padeda gamintis cheminėms medžiagoms, kovojančioms su ligomis.
Medicininiai tyrimai parodė, kad tų žmonių, kurie gyveno džiaugsmingą, juoko pripildytą gyvenimą, kraujospūdis išliko normalus. O tie, kurie mažiau šypsojosi ir skundėsi stresais, sulaukę brandaus amžiaus turėjo žymiai aukštesnį kraujospūdį. Jei žmogus yra depresyvios būsenos, jo galimybės mirti dėl širdies smūgio padidėja 44 procentais. JAV nacionalinės mokslų akademijos duomenimis, optimistų imuninė sistema išskiria daugiau apsauginių antikūnių prieš gripo virusą. Juokas ir teigiamos emocijos padeda kovoti su alerginiais susirgimais. Kad pajustumėte teigiamus juoko efektus, prireiks trisdešimties minučių treniruotės tris kartus per savaitę ir 15 minučių juoko per dieną.
Įrodžius juoko ir šypsenos privalumus, visame pasaulyje pradėjo populiarėti psichoterapijos kryptis geotologija, kurios metu naudojami keli juoko metodai negalavimams įveikti:
- Klasikinė juoko terapija. Juoko terapeutas veda individualius ar grupinius užsiėmimus, kuriuose žmonės juokiasi. Jiems pasakojami anekdotai, kuriozinės istorijos, jie klausosi juoko įrašų, žiūri komedijas.
- Medicininė klounada. Medicininiai klounai rengia pasirodymus ligoninių pacientams, taip sukeldami sveikatos pagerėjimą.
- Juoko joga. Ją atrado indų medikai, kurie moko žmogų juoktis lengvai ir nevaržomai, natūraliai ir dažnai.
Juoko metu išsiskiria prakaitas, apsivalo organizmas nuo toksinų, pagerėja virškinimas, medžiagų apykaita, masažuojamas visas kūnas, išmetamos neigiamos emocijos. Protas susitelkia tik ties šia akimirka, tarsi atsiduria meditacijoje, todėl neturi neigiamų minčių ir yra palaimingoje būklėje. Smegenyse išsiskiria cheminės medžiagos, vadinamos „džiugesio hormonais“, kurios suteikia malonumo ir laimės pojūtį. Taigi… Juokitės!
Vis dėl to lengva pasakyti „Juokitės!“. Yra depresuojančių žmonių, nusivylusių, paskendusių prisiminimuose, užsiimančių savigrauža. Jiems pradėti šypsotis ir juoktis pasidaro neįveikiama kliūtis. Tokiems žmonėms yra skirti sveikuolių sąjungos stovyklos, sveikatos mokyklos, kuriose mokoma įvairių procesų, praktikų ir technikų, padedančių išlipti iš minėtų krizių. Viena iš jų yra juoko terapija. Nemokantiems savęs prajuokinti, kursuose išmokoma, kaip galima dirbtinai sužadinti juoko centrą, kol pereinama prie natūralaus juoko.
Juokas yra įgimtas ir duotas žmogui save sveikatinti kiekvieną akimirką, tačiau dėl mažo suvokimo nepelnytai išstumtas iš natūralios gyvensenos… Netgi jei niekas nemato, šypsokitės, kad pajustumėte, jog įveiksite visas negandas.
– Jūs turite šiuos vaistus vartoti iki gyvenimo galo.
– Bet, gydytojau, čia parašyta: „Vartoti tris mėnesius”!
– O aš taip ir pasakiau…