Nuvilnijo „Užgavėnių balaganas Šiauliuose“
Vasario 21 d. visas Šiaulių miestas kvepėjo blynais ir šiupiniu, kurių kvapus galėjai užuosti iš gyventojų namų, o gatvėmis šmirinėjo persirengėliai – čia nuvilnijo „Užgavėnių balaganas Šiauliuose“. Šventės dieną gyventojai ir miesto svečiai nuo pat ryto grožėjosi jau 6-ąjį kartą organizuota „Baisiai gražių Morių“ paroda ir turėjo galimybę išrinkti labiausiai patikusias gražuoles. Tradicinė Lašininio ir Kanapinio kova tądien baigėsi Kanapinio triumfu, o šventės kulminacija – Morės deginimo ceremonija Talkšos ežero pakrantėje.
„Užgavėnių balaganas Šiauliuose“ prasidėjo Kaštonų alėjoje, kurioje būriavosi smalsūs miesto gyventojai ir svečiai, mat čia buvo eksponuojama „Baisiai gražių Morių“ paroda. Šeštąjį kartą organizuojamame konkurse dalyvauti ryžosi 24 įstaigos ir organizacijos. Už labiausiai patikusią Morę šiauliečiai buvo kviečiami balsuoti Šiaulių kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje spaudžiant „like“. Šiemet daugiausiai simpatijų sulaukė trys Morės: pirmoji vieta atiteko Šiaulių lopšeliui-darželiui „Voveraitė“, kuris surinko 970 „patiktukų“. Antroji vieta – Šiaulių lopšeliui-darželiui „Eglutė“ – 899 „patiktukai“, trečioji vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijai, kurios Morė surinko 574 paspaudimus „patinka“. Nugalėtojai apdovanoti Šiaulių kultūros centro, šokolado fabriko „Rūta“ ir PC „Akropolis“ Šiauliuose įsteigtais prizais.
Kiek vėliau įvairios būtybės susibūrė į persirengėlių eiseną, kurioje žygiavo per 300 dalyvių. Kaukėmis persirengėlius aprūpino kaukių meistras Jonas Vaicekauskas. Iš Kaštonų alėjos, miesto bulvaru, Vasario 16-osios gatve, Aušros taku iki pat Talkšos ežero pakrantės aidėjo keliaujančių persirengėlių juokas, buvo žaidžiami žaidimai ir krečiamos linksmos išdaigos. Vakare prie Talkšos ežero susigrūmė du personažai, be kurių Užgavėnės neįvyktų – Lašininis su Kanapiniu. Lašininis – žiemos įsikūnijimas, kuris dvikovoje pasirodė storas ir riebus, simbolizuoja tinginystę, apsileidimą, persivalgymą. Kanapinis – priešingai, pavasario įsikūnijimas, kuris į kovą atskubėjo lieknas ir išstypęs, pilvą persijuosęs virve. Jis – darbštumo, pasninko simbolis. Lemiama kova Talkšos ežero pakrantėje baigėsi Kanapinio triumfu.
Užgavėnių balaganą kėlė, linksma programa su šokiais ir dainomis dalijosi Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus) ir Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerijos“ folkloro ansamblis „Salduvė“ (vad. Darius Daknys).
Renginio kulminacija – iškilminga Morės deginimo ceremonija. Manoma, kad sudeginus Morę, sudegs ir visos negandos, blogos ydos, įpročiai, negeri poelgiai, pavydas ir greičiau ateis saulėtas bei darbingas pavasaris.