Odos pūslelinė. Kas tai ir kaip su tuo susigyventi?
Net menkiausia odos problema yra ne tik estetinė – pokyčiai gali signalizuoti ir rimtas ligas. Todėl pastebėjus tam tikrus darinius, spalvos ar kitus pakitimus tikslinga nenumoti į tai ranka. Viena iš dažnesnių odos problemų yra pūslelės, kurių priežastis – pūslelinė.
Kas yra odos pūslelinė?
Pūslelinė, daug kam gerai žinoma herpes pavadinimu, dažniausiai sukeliama virusų. Nors tai odos liga, visgi pūslelinė gali pažeisti ne tik gleivinę ir odą, tačiau ir nervų sistemą, kas dar labiau pagrindžia poreikį susidūrus su šia virusine infekcija kreiptis į dermatologus. Plinta tiesioginio kontakto su viruso nešiotoju būdu.
Paprastai pagrindinis odos pūslelinę išduodantis simptomas yra ant odos atsiradusios pūslelės. Jos dažniausiai pasirodo prie lūpų, rečiau – lytinių organų ar kitose kūno srityse. Bėrimą pūslelėmis lydi niežėjimas ar kitoks diskomfortas.
Kokių priemonių imtis, jei vargina pūslelinė?
Dažną išgąsdina teiginys, jog išgydyti odos pūslelinės neįmanoma. Tačiau tai nereiškia, jog pūslelės nuolat bus matomos. Ligą galima kontroliuoti, palengvinti jos simptomus. Ką reikėtų daryti ir kokių rekomendacijų laikytis?
Pirmiausia, tai itin reikšminga higiena – oda turi būti švari, sausa, prižiūrėta. Svarbu odos neliesti ir nedirginti. Rinkitės laisvus, natūralių audinių, patogius drabužius, jei pūslelės atsiradusios ant kūno. Kartais pacientai skundžiasi pūslelių paveiktos odos skausmu ar kitais nemaloniais pojūčiais, tad jei ir Jūs jaučiate diskomfortą, galima vartoti ibuprofeno – medikamentai slopins skausmą, uždegiminius procesus. Taip pat pasireiškus ligos simptomams galima naudoti kremus bei kitas išoriškai odą veikiančias priemones, kurios ramins odą, malšins niežulį ir kitus nemalonius pojūčius.
Kada kreiptis į gydytoją?
Jei pūslelės ant odos atsirado pirmą kartą, jei jaučiate stiprius simptomus, pasikonsultuokite su gydytoju dermatologu. Svarbu stebėti ir jei pūslelės neišnyksta, o plinta, atsiranda įvairiose kūno vietose, nedelskite – nors ir retais atvejais, tačiau tai gali signalizuoti kur kas rimtesnius sveikatos sutrikimus. Informacijos apie sudėtingų odos ligų simptomus galite rasti čia – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/odos-vezio-simptomai. Bet koks odos darinys, kuris nenyksta, o plinta ar kelia nerimą, vertas ištyrimo.