Oficialiai pripažinta, kad Lietuvoje nėra galvijų tuberkuliozės

Europos Komisija 2015 m. kovo 5 d. priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Lietuvoje nėra galvijų tuberkuliozės. Šiuo sprendimu pripažinta, kad beveik 2 dešimtmečius Lietuvoje vykdyta galvijų bandų sveikatingumo pripažinimo programa įgyvendinta sėkmingai.
Programos įgyvendinimo laikotarpiu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vykdė galvijų užkrečiamųjų ligų stebėseną. Surinkti duomenys nuolat buvo teikiami Europos Komisijai. Programą įgyvendinat etapais, pasiekta, kad 2012 metais Lietuvai suteiktas statusas šalies, kurioje nėra galvijų enzootinės leukozės, o 2013 – galvijų bruceliozės.
„Galvijų enzootinė leukozė, bruceliozė ir tuberkuliozė yra vienos pagrindinių galvijų ūkinių ligų, kurių tyrimai yra privalomi, šaliai norint prekiauti galvijais su kitomis ES ar trečiosiomis valstybėmis. Šalies, kurioje nėra nei vienos iš šių ligų, statuso suteikimas reiškia, kad sėkmingai užbaigėme vieną sudėtingiausių ir ilgiausiai užtrukusių Tarnybos įgyvendintų programų. Jos naudą tiesiogiai pajus visi programoje dalyvavę ūkininkai – parduodant galvijus, jiems nereikės atlikti papildomų šių ligos tyrimų. Tuo pačiu prisidės ir skatinat eksportą, naujų rinkų paieškas“. – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės programą, įdiegė gyvulių laikymo vietų priežiūros sistemą ir intensyviai vykdo galvijų bandų užkrečiamųjų ligų tyrimus. Europos Komisijai buvo pateikti dokumentai ir tyrimų duomenys, įrodantys, kad Lietuva atitinka visas nustatytas sąlygas.
Be Lietuvos, tokį statusą turi dar 16 ES valstybių.