Oficialu: medicinos darbuotojams gerės darbo sąlygos
Penktadienį Sveikatos apsaugos ministras ir medikų profesinių bendruomenių atstovai pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį. Medicinos darbuotojams šis susitarimas leis užtikrinti palankias darbo sąlygas dėl laiko, trukmės, atostogų, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerės socialinės garantijos.
„Per visą Nepriklausomybės laikotarpį pirmą kartą buvo pradėtos ir įvykdytos derybos dėl tokios kolektyvinės sutarties sudarymo. Tai puikus socialinio dialogo pavyzdys. Galime pasidžiaugti, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pirmoji, pasirašiusi tokią sutartį su savo profesine bendruomene, nes medicinos srityje dirbantiems darbuotojams turi būti gerinamos darbo sąlygos. Žmonės, kuriems tenka studijuoti ilgiausiai ir kurių darbas vienas iš sunkiausių, turi turėti geras garantijas ir atitinkamas atostogas, darbo laiko reguliavimą“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Atsižvelgus į konkretaus specialisto darbo pobūdį, darbuotojams bus užtikrintos ilgesnės atostogos ir trumpesnė darbo trukmė. Tai reiškia, kad net įsigaliojus naujam darbo kodeksui, medicinos darbuotojų atostogų trukmė nesutrumpėtų.
„Išėjimo iš darbo atveju galios tie patys terminai bei išeitinės išmokos kaip ir šiuo metu. Taip pat sutartyje yra numatoma terminuotos darbo sutarties galimybė nuolatinio pobūdžio darbui gydymo įstaigoje. Sutartimi paliekama galimybė ateityje spręsti ir klausimą dėl didesnio apmokėjimo už darbą papildant sutartį“, – sako viceministrė Gintarė Šakalytė.
Tuo tarpu sveikatos priežiūros specialistai pagal šią sutartį įsipareigoja teikti pasiūlymus ir rekomendacijas dėl rengiamų programų bei teisės aktų, kuriais bus reglamentuojami specifiniai sveikatos sektoriaus klausimai. Taip pat gydytojai, odontologai, farmacijos specialistai bei gydymo įstaigų administracijos darbuotojai, dirbantys valstybei ar savivaldybei priklausančioje gydymo įstaigoje bus įpareigoti deklaruoti privačius interesus ir vengti interesų konfliktų. Taip siekiama apsisaugoti nuo galimų korupcijos apraiškų, didinti sveikatos sistemos skaidrumą ir gerinti medikų įvaizdį.