„Padėkos ir vilties“ eisena palydėta į Šiluvą

Ankstų rugpjūčio 30 d. rytą prie Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios pasitiktas Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Atgimimo aikštėje vyko Lietuvos Sąjūdžio mitingas, „Padėkos ir vilties“ eisenos į Šiluvą dalyviai išlydėti į Tytuvėnus. Iš vienuolyno kiemo eisena pajudėjo į Šiluvą, kur vyko Šv. Mišios.
„Tegul šis rytas apglėbia mus santarvės ir laisvės sparnais“, – Atgimimo aikštėje susirinkusiems kelmiškiams kalbėjo Laisvės dienos minėjimo renginį pradėjęs Algirdas Steponkevičius. Čia, prie Kelmės kultūros centro, pakelta Lietuvos valstybės vėliava, sugiedotas Lietuvos himnas.
Sveikinimo žodį tarė Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus. Šventės proga vicemeras prisiminė gūdžiais sovietiniais metais vykdavusias eisenas, kurių niekas nesustabdė. Nors ir keliai būdavo uždaromi, bet žmonės eidavo iš kaimo keliukų, iš miškų ir eisena vis tiek vykdavo. ,,Tradicija turi tęstis, kažkas turi budėti. Pasaulis ir šiandien yra neramus ir mes privalome akylai saugoti savo valstybę“, – sakė vicemeras.
Svečių vardu sveikinimo žodį tarė Krikščioniškosios kultūros instituto generalinis direktorius Renato William Murta De Vasconcelos. Svečias kalbėjo apie laisvę, kuri turi būti kiekvieno mūsų gyvenimuose ir kuri turi būti siekiama krikščioniškosiomis vertybėmis. Kaip sakė Renato William Murta De Vasconcelos, bus einama į Šiluvą prašyti apsaugoti Lietuvą ir šeimą, šiandien patiriančias blogio jėgų įtaką. Svečiai iš tarptautinės katalikiškosios organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ atvežė nepaprastą dovaną – Gvadalupės Mergelės Marijos – Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos bei negimusių vaikų globėjos – paveikslą. Kaip sakė svečias, paveikslas turi tiesioginį ryšį su Lietuva, jis buvo nutapytas šios organizacijos nario, kuris mirė kovodamas kampanijoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Po mitingo Gvadalupės Mergelės Marijos paveikslas nukeliavo į Kelmės bažnyčią.
Mitinge dalyvavusių Baltarusijos atstovų vardu kalbėjo Aleksandras Strelcovas. Jo vadovaujami skautai jau dešimtą kartą keliauja į Šiluvą.
Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius sakė, jog laisvė nėra paprastai duodama, ją reikia iškovoti, paskui išsaugoti. „Šiemet jau ketvirtis amžiaus, kaip mes iškovojome laisvę, bet kova už išlikimą tęsiasi“, – kalbėjo Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas ir visiems palinkėjo sveikatos, stiprybės ir tvirtybės einant mūsų laisvės keliu. Prisimintas ir tylos minute pagerbtas visuomenės veikėjo Alberto Griganavičiaus šviesus atminimas.
Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis prieš leisdamasis į piligriminę kelionę į Šiluvą sakė: „Nepaprastai džiugu, kad šiandien šiuo žygiu galime padėkoti Dievui už Lietuvos laisvę. Ypatingai džiaugiamės tais žmonėmis, kurie prieš dvidešimt penkerius metus mums padėjo surinkti penkis su puse milijono parašų, kad Lietuva galėtų būti kuo greičiau laisva“. Vyskupas dėkojo tarptautinės katalikiškosios organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ nariams už Gvadalupės Mergelės Marijos paveikslą ir ypač atkreipė dėmesį į ateinančios gyvybės branginimą ir išsaugojimą, ragino keliaujant į Šiluvą pamąstyti apie tai, kad kiekviena šeima turi tapti mažąja šventove ir kad į kiekvieną šeimą turi sugrįžti malda. „Kiekvienas pasikėsinimas į negimusią gyvybę yra baisus nusikaltimas ne tik asmens, bet ir tautos atžvilgiu. Kiekviena šeima, kuri atsisako kūdikio, labai skaudžiai suklysta“, – kalbėjo vyskupas Eugenijus Bartulis.
Lietuvos Respublikos Seimo narys Rytis Kupčinskas sveikindamas mitingo dalyvius pasidžiaugė kelmiškių nuoširdumu ir nuoseklumu prisimenant Sąjūdžio idealus, minint Laisvės dieną ir kasmet renkantis į eiseną į Šiluvą.
Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis tradiciškai pradėjo giesmę apie ąžuolą, leidžiantį šaknis, augantį ir žaliuojantį: „Aš pasėjau ąžuolą žalioj girioj, tegyvuoja Lietuva…“, ir „Padėkos ir vilties“ eisenos dalyviai pajudėjo į Tytuvėnus, iš kur tęsė kelionę į Šiluvą.
![]() |
![]() |