Pagalbos poreikio pripažinimas – pirmas žingsnis pokyčių link
Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos specialistai inicijavo susitikimą su psichologėmis, kurio metu aptartos šiandieninės vaikų ir paauglių problemos bei specialistų darbo iššūkiai.
„Aš susiduriu su tokiais atvejais, kai ateina žmonės įpareigoti vaiko teisių apsaugos specialistų apsilankyti pas psichologą, bet nelabai supranta, kam jiems to reikia. Jie vieną du kartus apsilanko ir dingsta. Žmonės pasižymi „varnele“, kad buvo, bet šito nepakanka, taip problemos neišsprendžiamos“, – situacijos sudėtingumą aiškino psichologė-psichoterapeutė dr. Viktorija Tarozienė.
„Vienas iš specialistų tikslų yra padėti žmonėms suprasti, kad jiems iš tiesų reikalinga psichologo pagalba, jei nori pagerinti santykius su šeimos nariais ir savo vaikais. Bet, visų pirma, žmogus pats turi pripažinti, kad jam reikalinga profesionali pagalba“, – kalbėjo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rasa Bekėžienė, susitikimo pradžioje supažindinusi psichologes su vaiko teisių apsaugos specialistų veikla, grėsmės lygiais, atvejo vadybos, mobilios komandos darbu.
Kalbėdama apie vaikų problematiką psichologė Rūta Rudminaitienė teigė: „Su kiekvienu vaiku reikia labai daug dirbti individualiai. Labai svarbus faktorius, ką vaikai veikia laisvu nuo pamokų metu. Kuo vaikai bus labiau užimti, tuo mažiau jie įsitrauks į neigiamas veikas, neaiškias kompanijas, mažiau laiko leis prie kompiuterio, naršys socialiniuose tinkluose“.
Susitikimo metu vaiko teisių apsaugos specialistai išreiškė pageidavimą įgyti daugiau psichologijos žinių, todėl aptartos bendradarbiavimo galimybės. Tarnybos darbuotojai kasdien dirba su žmonėmis, vyksta į šeimas, todėl svarbu žmones pažinti, gebėti rasti bendrą kalbą.