Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje vyksta tęstiniai knygrišystės mokymai
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje prasidėjo Popieriaus marmuravimo ir knygrišystės mokymai. Pernai Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai siekdami populiarinti knygrišystės amatą, mažinti kultūrinę, socialinę atskirtį ir saugoti istorinę atmintį, ugdant visuomenės patriotiškumą ir pilietinį aktyvumą, skatindami bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis teikė paraišką daliniam finansavimui gauti. Parama gauta, projektas tęsiasi ir todėl ir šiemet Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys bei Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė vėl sveikinosi su būreliu entuziastų, kurie nutarė labiau gilintis į knygrišio amatą, galbūt pradėti individualią veiklą ir tuo pratęsti knygrišybos tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Mokymai vyksta muziejuje, atstatytoje Martyno Jankaus klėtyje, kur įsikūręs edukacinis centras, kuriame toliau planuojama rengti su knygos istorija (nuo popieriaus gaminimo, spausdinimo proceso iki knygos įrišimo) susijusius edukacinius užsiėmimus.
Sveikindamas susirinkusiuosius vicemeras kalbėjo apie simbolišką knygrišybos mokymų reikšmę būtent giliausias šio amato tradicijas turinčiame Mažosios Lietuvos krašte ir dėkojo entuziastams parodžiusiems susidomėjimą šiuo amatu. Būtent, jis, pasak vicemero, ir tapo lietuvybės išsaugojimo prielaida ir garantija.
Pasak muziejaus direktorės, pažinti knygos kelią nuo popieriaus gamybos, spausdinto teksto iki knygrišio preso įmanoma tik Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje, Bitėnuose. Nes muziejus įsigijo knygrišyklą, kuri priklausė prieš keturis metus mirusiam kultūros šviesuoliui, kolekcininkui, žymiam Lietuvos knygrišiui Leonui Panavaui. Unikalu tai, kad ji nupirkta su visa įranga ir net su kai kurių medžiagų atsargomis, reikalingomis knygrišio darbo procesui.
Penkių dienų mokymus ves Vilniaus knygrišių gildijos narė, menotyrininkė Rūta Taukinaitytė – Narbutienė, kuri pasikvietė ir popieriaus marmuravimo specialistę Aušrą Lazauskienę. Specialistės skaitysiančios teorinius pranešimus, bei vesiančios praktinius užsiėmimus, auditorijai pažadėjo smagų atradimų laiką ir puikų malonumo ir naudos santykį.