Pagramančio regioniniame parke įrengti nauji miegapelių namai
2018 m. spalio 18 d. Pagramančio regioninio parko darbuotojai, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokytojai bei Neformaliojo vaikų švietimo programos „Atrask Pagramančio regioninio parko vertybes“ dalyviai dalyvavo miegapelių inkilų kėlimo iniciatyvoje Pagramančio miške.
Inkilus skirtus miegapelėms pagamino Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai kartu su technologijų mokytoju Albinu Šlimu. Reikiamų lėšų skyrė progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė, o informacinį ženklą pastatė Pagramančio regioninio parko direkcija.
Renginys vyko šalia Lylavos upelio, Pagramančio miške. Ten, kur buvo perkirpta iš klevų ir ąžuolų nupinta juosta, buvo iškelta per 20 inkilų, skirtų miegapelėms. Tikėtina, kad juose apsigyvens lazdininės miegapelės, nes ten jų buveinė.
Lazdyninė miegapelė – mažiausia Lietuvos miegapelė, didumo sulig namine pele. Galva nedidelė, ausys apvalios, apaugusios trumpais plaukais, akys didelės, juodos. Užpakalinių galūnių 1-as pirštas trumpas ir be nago, kiti pirštai ilgi. Ant padų ir pirštų yra ryškios trynės. Uodega kūno ilgio, apaugusi tankiais, bet palyginti trumpais plaukais. Suaugusių miegapelių kailiukas geltonai rudas. Jauniklių kailis pilkesnis, o labai senų patelių – įgauna ryškų oranžinį atspalvį. Nugara truputį tamsesnė už kūno šonus, o papilvė šviesiai gelsva. Nuo pasmakrės prasideda grynai baltos spalvos dėmė, kuri apima krūtinę ir toliau siaura juostele tęsiasi iki pilvo. Uodega iš viršaus tokios pat spalvos kaip nugara, o jos apačia gelsvai blyški. Pasitaiko žvėrelių, kurių uodegos galiukas baltas.
Renginys baigėsi pavėsinėje „Pelėdoje“, kur buvo kepamos dešreles, ragaujami sausainiai bei žolelių arbata.
Tikimės, kad naujus namus pamils ne tik švelnutės lazdyninės miegapelės, bet ir miškinės, ąžuolinės, o gal ir didžiosios miegapelės. Pavasarį mes jas aplankysime!