Pakavimo dėžės iš gofruoto kartono – tvirtas, universalus, ekologiškas variantas

Jei apsidairytumėte aplinkui ir pagalvotumėte, kaip supakuotas į jūsų namus atvyko vienas ar kitas daiktas, tikriausiai prisimintumėte, jog dauguma šių teko išimti iš kartono dėžių. O dar tiksliau – dėžių, pagamintų iš gofruoto kartono. Tuo įsitikintume, jei atidžiau išanalizuotumėte vienos iš dėžių sudėtį: dažniausiai pakavimo dėžės yra pagamintos iš kelių sluoksnių kartono, dalis kurių yra lygūs, dalis – banguoti. Nors, natūralu, dažniausiai mus domina ne pakuotė, bet tai, kas yra jos viduje, tačiau „nurašyti“ pastarųjų kaip visiškai bereikšmių tikrai negalima. Pakuotės atlieka visą eilę funkcijų. Pavyzdžiui, amortizuodamos smūgius, leidžia saugiai transportuoti daiktus, o, puoštos atitinkama spauda, atlieka ir svarbų vaidmenį marketingo atžvilgiu. Tad tikrai neturėtumėte nustebti, jog jūsų skaitomas straipsnis ir yra dedikuotas jų didenybėms pakavimo dėžėms.
Dėžių pasaulyje arba kokių rūšių gali būti pakavimo dėžės?
Priklausomai nuo to, kas jose bus laikoma/transportuojama, pakavimo dėžės yra skirstomos į atskiras grupes. Susipažinkime artimiau!
Picų dėžės. Šio tipo dėžių gamybai yra naudojamas 1,5-1,8 mm storio trijų sluoksnių gofruotas kartonas. Dėžių dydis, forma, spalva bei spauda ant pakuotės priklauso nuo individualių klientų pageidavimų. Savaime suprantama, šio tipo pakavimo dėžės privalo būti atsparios karščiui.
Žemės ūkiui skirtos dėžės. Atsparumas drėgmei, tvirtumas, talpumas, saugaus tiesioginio kontakto su maistu galimybė – pagrindiniai reikalavimai šio tipo dėžėms, gaminamoms iš itin storo, net 4 mm storio gofrokartono.
Standartinės arba klapaninės dėžės. Išgirdus žodį „dėžė“, dažnam prieš akis iškyla būtent tokia pakuotė. Pastarosios gali atlikti įvairią paskirtį ir, priklausomai nuo to, ką šiose ketinama laikyti, galima rinktis pagamintas iš pageidaujamo skaičiaus sluoksnių (nuo 3 iki 5) gofruoto kartono. Standartinės dėžės gali būti komplektuojamos kartu su skirtukais, grotelėmis, tarpinėmis – papildomą apsaugą suteikiančiais pakavimo priedais, kuriuos taip pat savo klientams gali pasiūlyti UAB „Megapakas“.
Konditerijos gaminiams skirtos dėžės. Šiai paskirčiai naudojamos dėžės yra trisluoksnės. Vidus, standartiškai – rudas, išorė – balta.
Dėžės iš dviejų dalių. Tai – taip pat universalios paskirties dėžės, gaminamos iš įvairaus storio kartono. Skiriamasis pastarųjų bruožas – dangtis.
Greito uždarymo dėžės. Šio modelio dėžės, kurios dažniausiai yra gaminamos iš trijų sluoksnių, pasižymi itin patogių atidarymo/uždarymo procesu.
Kartonas ir gofruotas kartonas – vienas ir tas pats?
Tikrai ne. Tai – puikus įrodymas, kaip vienas nedidelis žodelis gali pakeisti sąvokos reikšmę. Nors tiek kartonas, tiek gofruotas kartonas yra gaminamas iš medienos, tačiau pastarojo techninės savybės, kalbant apie pakavimą, yra kur kas geresnės. Palyginkime!
- Kartonas – vienasluoksnė medžiaga, gofruotas kartonas yra sudarytas iš kelių sluoksnių. Vien jau šis faktas lemia pastarojo tvirtumą bei patvarumą.
- Kartonas, sušlapęs, „tirpsta“, tuo tarpu gofrokartonas drėgmei yra gerokai atsparesnis.
- Nors, atrodytų, abi medžiagos yra priskiriamos popieriaus „giminei“, tačiau draugiškumas aplinkos atžvilgiu taip pat yra nevienodas. Gofruotas kartonas nėra dažomas kenksmingos sudėties dažais, tuo tarpu, kalbant apie kartoną, tokia tendencija išskiriama. Negana to, gofrokartonas, dėl savo tvirtumo, dažniausiai sėkmingai „įdarbinamas“ ir toliau (pavyzdžiui, atlieka daiktų sandėliavimo funkciją), tuo tarpu kartonas – vienkartinis sprendimas.
- Kalbant apie kartoną, šio pritaikymo galimybės, dėl medžiagos trapumo, yra labai siauros: tinka pakuoti tik nedidelius, lengvus daiktus. Tuo tarpu gofruotas kartonas, dėl savo tvirtumo bei galimybės „žaisti“ sluoksnių skaičiumi, patrauklus dėl pritaikymo galimybių įvairios paskirties, dydžio bei svorio daiktų sandėliavimui bei transportavimui.
Ne veltui net 75 proc. visų pakuočių yra pagaminama iš gofruoto kartono. Tai – universalus, tvirtas, patikimas bei ekologiškas sprendimas tiek verslui, tiek asmeninėms reikmėms.