Pakruojo rajono savivaldybės savaitės aktualijos. Spalio 28–lapkričio 4 d.
Gaisro padariniai vertinti iš oro
Ketvirtadienį nuo UAB „Gairelita“ teritorijoje kilusio gaisro nukentėjusių Pakruojo ir Radviliškio rajonų savivaldybių atstovams bei aplinkosaugos specialistams buvo sudarytos sąlygos įvertinti gaisro sukeltus padarinius sraigtasparniu pakilus į orą. Kadangi abiejuose rajonuose vis dar paskelbtos ekstremaliosios situacijos, suplanuotas skrydis apėmė abiejų rajonų teritorijas.
Siekdami išaiškinti daromus pažeidimus ar įvertinti situaciją, aplinkosaugininkai kartais pasitelkia sraigtasparnį. Iš Zoknių oro uosto pakilusiu kariškių pilotuojamu sraigtasparniu skrido Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė, ir ŠRAAD Pakruojo agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis, vadovaujantis ekstremaliajai situacijai.
Rajone – vis dar ekstremalioji situacija. Rajone vis dar tebėra paskelbta ekstremalioji situacija dėl Petraičių tvenkinio būklės. Pakruojo rajono ekstremaliųjų situacijų komisija (pirmininkė – administracijos direktorė Erika Kižienė) pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį vykusiuose posėdžiuose analizavo atliktus darbus, vandens tyrimų rezultatus, svarstė, kokių priemonių dar būtų galima imtis. Trečiadienį posėdyje dalyvavę Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Raimondas Sakalauskas, Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės politikos skyriaus vedėjas Vaidas Jusis ir Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotoja Aldona Margerienė kol kas jokių konkrečių pasiūlymų dėl padėties gerinimo neturėjo. Gauti Savivaldybės iniciatyva atliktų gyventojų šachtinių šulinių vandens tyrimų rezultatai yra geri. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pakruojo skyriui buvo pavesta vykdyti žuvies gelbėjimo darbus. Jų duomenimis, į kitus vandens telkinius perkelta 19,05 t. žuvies. Šiuo metu situaciją prie tvenkinio stebi ir aplinkosaugininkai, ir draugijos atstovai, mėgėjų žvejyba Petraičių tvenkinyje yra draudžiama. Nors ištirtoje žuvyje pavojingų ligų užkrato nerasta, tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai nerekomenduoja jos naudoti maistui. Tebevyksta paviršinio vandens cheminės sudėties tyrimai, kurių rezultatai gali nulemti tolesnius tvenkinio gelbėjimo veiksmus. Informuojame gyventojus, kad dėl gamtos sąlygų ir cheminių reakcijų Obelės upelio vandens paviršiuje gali susidaryti puta su degėsių nuosėdomis.
***
Rūpinamasi niekur nedirbančiu ir nesimokančiu jaunimu. Pirmadienį Jaunimo garantijų iniciatyvų projekto „Atrask save“ koordinatorė Sandra Martinaitienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė susitiko su rajono seniūnijų seniūnais. Susitikimo metu prašyta seniūnų bendradarbiauti padedant niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunam žmogui atrasti save. Primename, kad norintys dalyvauti projekte niekur nedirbantys, nesimokantys ir neregistruoti teritorinėje darbo biržoje jauni žmonės (15–29 m. amžiaus) ar pažįstantys tokių jaunų žmonių gali kreiptis į projekto koordinatorę Sandrą Martinaitienę tel. +370 633 39 492 el. paštu JGIPakruojis@gmail.com arba atvykti į Pakruojo atvirą jaunimo centrą adresu: L. Giros g. 4, Pakruojis.
***
Susitikime su paveldosaugininkais aptarti aktualūs klausimai. Trečiadienį Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių, Teisės bei Strateginės plėtros ir statybos skyrių vadovai ir specialistai susitiko su Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėju Ryčiu Budriu ir vyr. valstybiniu inspektoriumi Zenonu Stundžia. Susitikimo metu aptarti Savivaldybės planuojami įgyvendinti projektai ir darbai, susiję su kultūros paveldo objektų tvarkyba ar apsauga. Konsultacijos metu išsiaiškintos svarbiausios šios srities aktualijos, kalbėta apie gerosios patirties pavyzdžius.
***
Savivaldybės darbuotojai tobulino darbo su dokumentų valdymo sistema „Avilys“ įgūdžius. Jau prieš kelerius metus savivaldybėje įdiegta dokumentų valdymo sistema „Avilys“. Trečiadienį vykusiuose mokymuose darbuotojai patobulino darbo su sistema įgūdžius, uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė pasiūlymų dėl darbo efektyvinimo.
***
Pertvarkos kryptis: nuo socialinės globos įstaigų prie globos šeimose
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo 2014 m. vykdoma institucinės globos pertvarka. Iki 2020 m. numatoma pertvarkyti 27 socialinės globos įstaigas visoje Lietuvoje.
Pertvarka vykdoma siekiant, kad vaikai, kurie negali augti savo šeimose dėl nesaugių gyvenimo sąlygų, turėtų vaikystę ne globos namuose, o palankiausioje aplinkoje – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose.
Pakruojo rajone yra daug jautrių, atsakingų, vaikus mylinčių žmonių. Kviečiame apsvarstyti galimybę imtis likimo nuskriaustų vaikų globos, suteikti jiems saugų prieglobstį, meilės ir šilumos, kurios jie negauna iš savo tėvų.
Pasiryžusieji šiai kilniai misijai Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriui turėtų pateikti prašymą su reikiamais dokumentais, būtų siunčiami į globėjų (įtėvių) rengimo kursus ir, juos baigę, taptų globėjais.
Daugiau informacijos: Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje tel. (8 4 21) 69 076.
***
Kviečiame tapti budinčiais globėjais
Budintys globėjai – tai asmenys (ar šeima), baigę mokymus pagal bendrą globėjų ir įtėvių rengimo programą, nesusiję su globojamais vaikais giminystės ryšiais, galintys priimti į savo namus nuo 1 iki 3 vaikų (vaikų skaičius neribojamas, kai vaikai yra iš vienos šeimos) laikinai (trumpalaikei) globai. Laikinas apgyvendinimas gali trukti iki 3 parų, laikinoji (trumpalaikė) globa – iki 12 mėnesių.
Budinčių globėjų šeimoje globojami vaikai, neturintys sunkių psichinių sutrikimų, protinio atsilikimo (išskyrus lengvą), sunkios fizinės negalios.
Tapus budinčiais globėjais, teikiama parama:
- Specialistų konsultacijos ir pagalba globos bei vaikų auklėjimo klausimais;
- Minimalus mėnesinis darbo užmokestis už darbą globojant vaiką savo namuose;
- Vaiko globos išmoka kiekvienam globojamam vaikui po 152 Eur;
- Tikslinis priedas globėjui po 38 Eur už kiekvieną globojamą vaiką (nuo 2017 m. – po 152 Eur už kiekvieną globojamą vaiką);
- Pagalbos pinigai.
Jei esate neabejingi vaikų, patekusių į krizinę situaciją, likimui ir ieškote prasmingo darbo su vaikais, siūlome Jums tapti profesionaliais budinčiais globėjais.
Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, adresu: Kęstučio g. 4, Pakruojis, tel.: (8 421) 69 076, mob. tel. 8 610 31 438 el. p.: vtas@pakruojis.lt