Pakruojo rajono vandens telkinių būklė gera
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliko Pakruojo rajono vandens telkinių – Kruojos ir Obelės upių bei Pakruojo ir Petraičių tvenkinių vandens tyrimus. Vandens kokybė gera ir tinkama gyventi ir veistis gėlavandenėms žuvims.
Pakruojo rajono vandens telkiniai buvo ne tik apžiūrėti bet ir tiriami. Socialiniuose tinkluose pasirodžius žmonių būgštavimas, kad Kruojos upės, pratekančios per Pakruojo miestą, vanduo gali būti užterštas, nes esa labai putoja, aplinkosaugininkai nutarė patikrinti vandens kokybę. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai laboratorine įranga pamatavo vandens temperatūrą, pH, vandenyje ištirpusio deguonies kiekį ir savitą elektrinį laidį. Taip pat buvo paimti vandens mėginiai išsamesniam tyrimui.
Atlikus tyrimus galima drąsiai sakyti, kad būgštavimai yra nepagrįsti. Vandens kokybė, tirtuose vandens teikiniuose, yra gera. Visi tyrimai buvo atlikti atsižvelgiant į paviršinių vandens telkinių, kuriuose gali gyventi ir veistis gėlavandenės žuvys, vandens kokybės ribines vertes. Buvo atliktas biocheminio deguonies suvartojimo (BDS7) tyrimas. Jis atitinka normas (1,4 – 2,2 mg/l O2) tai yra neviršija leistinos 6 mg/l O2 normos. Taip pat tirta, kiek vandenyje yra nitritų, azoto ir fosforo. Nei viena iš tirtų medžiagų neviršija nustatytų ribinių verčių.
Vandens telkinių vandenyje ištirpęs deguonies kiekis svyruoja tarp 10 ir 12 mg/l O2 ir yra normalus šiems vandens telkiniams (Minimalus kiekis yra 4 mg/l O2). Vandens pH ir savitas elektrinis laidis taip pat nėra pakitę. Tad vandens kokybė, tiek Obelės ir Kruojos upėse, tiek Pakruojo ir Petraičių tvenkiniuose yra gera ir atitinka visas normas.
Padidintas dėmesys Pakruojo rajono vandens telkiniams skiriamas atsižvelgiant į 2016 metais kilusią ekologinę nelaimę, kuomet gesinant didžiulį gaisrą vienoje Radviliškio įmonėje, dideli užteršto vandens kiekiai pateko į Obelės upę ir Petraičių tvenkinį. Pernai šių vandens telkinių būklė atsistatė, o rudenį Petraičių tvenkinys įžuvintas. Į šį vandens telkinį jau paleista daugiau kaip 8500 karpių, per 3200 lydekų, 590 lynų, 2500 ešerių ir beveik 1200 karosų.