Panevėžio bibliotekos skaitytojams – fėjiškas ketvirtadienis Kaune
Rugpjūčio pabaigoje „Židinio“ biblioteka (Nemuno g. 76, Panevėžys) savo ištikimiausius jaunuosius skaitytojus apdovanojo įdomia kelione po Kauno apylinkes.
Išvyką pradėjome ypatingoje vietoje, Garliavoje, kur gyvena magiškos būtybės – fėjos. „Fėjų slėnyje“, kur fantazija susipina su realybe, pasakiškų personažų, aprašytų autorės ir slėnio įkūrėjos Editos Lei knygose pagalba, atsiduri stebuklingame pasaulyje. Vos įžengus užvaldo stebuklais alsuojantis miškas: atrodo, kad žingsniuoji minkštomis samanomis, nosį maloniai kutena svaigus žolynų kvapas, sveikiniesi su Žinių, Laiškų, Kelionių, Žodžių, Medaus bei Arbatos fėjomis, sustoji prie Veidrodžių, Sapnų, Meilės, Svajonių bei Dantukų fėjų užburiančių namučių, su kruopščiai lentynose išrikiuotomis miniatiūrinėmis knygutėmis, arbatos puodeliais ir servetėlėmis… Tikime jomis ar ne, gyvai pamačius fėjų pasaulį abejingų nelieka.
Dar daugiau žavesio viešnagei „Fėjų slėnyje“ suteikė dalyvavimas kvepalų kūrimo dirbtuvės. Dirbtuvių dalyviai pirmiausia sužinojo, jog kvepalai, kaip ir muzika, turi 3 akordus –viršutines, širdies ir bazinės natas. Susipažino su natūralių eterinių aliejų kvapų palete – mandarino, levandos, citrinžolės, kvapiosios kanangos, karčiavaisio citrinmedžio, atlaso kedro, benzoino dervos aromatais. Varijuojant kvapais, galėjai susikurti naują išskirtinį savo asmeninį aromatą su fėjų dulkėmis, kuris primins vasarą ir išskirtinę viešnagę.
Toliau keliavome Kauno miesto link. Negalėjome praleisti progos išbandyti įdomią transporto priemonę, vieną seniausių veikiančių keltuvų Europoje, pirmąjį Lietuvoje – Žaliakalnio funikulierių. Daugiau nei devyniasdešimtmetį tarnaujanti autentiška susisiekimo priemonė – neatsiejama Kauno miesto centro, Paminklinės Kristaus Prisikėlimo bažnyčios ir aikštės prieš ją architektūrinio ansamblio dalis. Vos pusantros minutės ir nusileidome į apačią, kur išvydome didžiausią Pabaltyje bazilikinę bažnyčią. Monumentali, lakoniška šventovė turi septyniasdešimties metrų bokštą bei apžvalgos aikštelę. Pasikėlę į terasą galėjome nevaržomai grožėtis Kauno miesto panorama.
Po turiningos, įspūdžių ir potyrių kupinos dienos, jaunieji keliauninkai dar turėjo laiko, noro ir jėgų pasivaikščioti po Laisvės alėją, Rotušės aikštę, geriau susipažinti su miestu, nusipirkti suvenyrų ar tiesiog atsigaivinti kavinėje ar ledainėje.
Ši edukacinė kelionė – viena projekto „Literatūros ir meno kaleidoskopas“, dalinai finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis, veiklų.