Panevėžio miesto savivaldybė ir mokymo įstaigos vienys jėgas
Panevėžio meras Rytis Račkauskas susitiko su miesto mokymo įstaigų vadovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Petras Luomanas, mero patarėja Lina Kazokienė, administracijos direktorius Tomas Jukna, jo pavaduotoja Sandra Jakštienė, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (TVF) dekanė Daiva Žostautienė, Profesinio rengimo centro (PRC) direktorius Bronius Sadula, kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas ir pavaduotojai Gediminas Sargūnas bei Ričardas Kliminskas.
E. Žukauskas pasidžiaugė, kad puikiai vykdoma bendradarbiavimo sutartis tarp kolegijos ir Savivaldybės, ir priminė, kad Savivaldybė ar jos pavaldžios įstaigos gali naudotis kolegijos paslaugomis atliekant mokslinius tyrimus. Kartu išreikštas pageidavimas artimiau bendradarbiauti su Panevėžio miestais partneriais.
„Mes esame pasirengę priimti miestų partnerių atstovus kolegijoje, vykti susipažinti su jų patirtimi. Bendradarbiavimas be sienų mums būtų labai naudingas“, – sakė E. Žukauskas.
Direktorius paprašė Savivaldybės vadovų diskusijose su ministerijomis bei Vyriausybe palaikyti kolegijos strateginę kryptį, žengti biomedicinos, atsinaujinančios energetikos bei informacinių technologijų vystymo bei bazių kūrimo keliu. „Esame užsibrėžę vystyti šias 3 kryptis, norime tobulinti technines bazes, kuriomis galės naudotis visos miesto švietimo įstaigos“, – sakė E. Žukauskas.
PRC vadovas B. Sadula pasidžiaugė, kad pernai žengtas pirmas teisingas žingsnis ir PRC pradėtas bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių technologijų mokymosi procesas. Eksperimentiniame projekte dalyvavo Skaistakalnio ir „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos, „Žemynos“ progimnazija bei K. Paltaroko gimnazija. B. Sadulos nuomone, į šį procesą galėtų įsitraukti visos miesto mokyklos.
„Technologijų mokymas gerai įrengtose mokymo bazėse mokiniams suteikia žinių apie įvairias profesijas. Moksleiviai gali pasirinkti paslaugų, automechanikų, statybininkų, mechatronikos, žemės ir namų ūkio veiklos skyrių mokslus. Jaunimui atsiveria puikios galimybės artimiau susipažinti su profesijomis, šiuolaikinėmis technologijomis, apsilankyti pramonės įmonėse“, – sakė B. Sadula.
TVF dekanė D. Žostautienė mato 3 galimybes Savivaldybei prisidėti prie mokslo populiarinimo mieste: palaikyti TVF idėją reikalauti Švietimo ir mokslo ministerijos stojantiems į regionines aukštąsias mokyklas pridėti papildomą konkursinį balą, mieste įkurti licėjų, skirti paramą švietimo ir mokslo stipendijoms bei mokslo renginiams organizuoti. „Būtų svari pagalba, jei biudžete atsirastų eilutė mokslo atstovų projektams finansuoti, renginiams. Įgyvendinus šiuos 3 siūlymus situacija mieste keistųsi į gerąją pusę“, – sakė D. Žostautienė.
Meras R. Račkauskas pasidžiaugė, kad mokslo įstaigų vadovai susėdo prie bendro stalo, mato bendras miesto vystymosi kryptis, grynina problemas, mato jų sprendimo būdus ir siekia vieno tikslo: „Matau, kad visi esame vieningi ir teisingame kelyje. Aptarėme daug idėjų. Būtina jas išgryninti, suformuluoti, priimti sprendimus ir drąsiai žengti į priekį“.