Panevėžio verslas – aktyvus miesto kūrėjas
Panevėžyje FIBA nėra tik krepšinio organizaciją reiškiantis trumpinys. Tai užsienio investuotojų asociacija (Foreign Inverstors Business Association), kuri tokia pat aktyvi ir sportiškai kovinga, tik asociacijos narių aikštelė – Panevėžio miestas.
Kodėl mieste investavusiam verslui gali rūpėti miesto gerovė, aplinka, apskritai – ar čia gera gyventi žmonėms? „Mums rūpi sukurti tokį miestą, kuriame norėtų likti ar po mokslų norėtų grįžti mūsų talentai, jaunimas, kurtų šeimas, augintų vaikus, nes mes, verslas, kuriame darbo vietas, į kurias kviečiame aktyvius, smalsius profesionalus. Tai bendras verslo atstovų ir savivaldybės rūpestis“, – sako FIBA asociacijos valdybos pirmininkė Daiva Masiliūnienė.
Į „proto šturmo“ sesiją susirinkę verslo, mokslo, vietos valdžios žmonės vardina Panevėžio privalumus: kompaktiškas, turintis gerą susisiekimą su didžiaisiais centrais, patogia infrastruktūra, palankus šeimoms, žalias ir parkuose skendintis miestas.
Jauni žmonės, sugrįžę iš studijų ir darbų užsienyje, sako, jog čia lengviau nei bet kur užsienyje įsitraukti į įdomias ir prasmingas veiklas, užimti pakankamai atsakingas ir aukštas pozicijas, net ir neturint didelės patirties.
Miesto mero pavaduotojas Aleksas Varnas akcentuoja valdžios atsakomybę už geresnę miesto ateitį, nes nuo to priklauso, ar pavyks išlaikyti ir pritraukti talentus į miesto įmones. Jo nuomone, ne mažiau svarbus miesto gyvybingumo rodiklis yra verslumas, kaip aktyviai kūrybiški žmonės imasi verslo mieste ir kokios sąlygos idėjas paversti produktu, paslauga ir sėkmingai įžengti į rinką.
„Verslios Lietuvos“ personalo vadovė Simona Gailiūnaitė akcentuoja bendradarbiavimo ir atvirumo bei pasitikėjimo atmosferą ir nuotaikas. Dar svarbiau, jog verslo, mokslo ir valdžios susitikimo idėjos neliktų tik popieriuje. A. Varna pažadėjo visas idėjas pateikti savivaldybei, ši sugrupuotas įtrauks į miesto strateginį planą.
„Verslios Lietuvos“ analitikų duomenimis verslumo lygis, vertinant pagal 1000 gyventojų tenkančių mažų ir vidutinių įmonių skaičių, Panevėžio apskrityje yra mažesnis nei Lietuvos vidurkis: 2016 m. pradžioje 1000 Lietuvos gyventojų vidutiniškai teko 27,5 veikiančios mažos ir vidutinės įmonės, o 1000 Panevėžio apskrities gyventojų 19,1 tokių įmonių. Pagal šį rodiklį Panevėžio apskritis buvo 4-ta iš 10-ies apskričių. Panevėžio miesto verslumo rodiklis yra pats aukščiausias apskrityje ir artimas Lietuvos vidurkiui (26,7 įmonės), o rajonuose verslumo rodiklis yra kur kas mažesnis ir svyruoja nuo 11,4 (Pasvalio r. sav.) iki 18,6 (Panevėžio r. sav.)
Neabejojame, kad Panevėžio verslas drauge su akademine bendruomene padarys proveržį, o šypsenų atsinaujinančiam miestui atneš jaunimo „RotarAct“ klubo nariai ir jų iniciatyva – jaunimo akcija „Padovanok šypseną“.