Panevėžyje vykusiame startuolių renginyje „Idėjų savaitgalis“ – per šimtą dalyvių
Įspūdingo automatiškai tobulėjančio dirbtinio intelekto valdomo, sėkmę ir klaidas patiriančio kirmėliuko išgyvenimo nuotykiai sužavėjo pirmojo „Idėjų savaitgalio“ dalyvius. Neuroninių tinklų optimizavimo projektas buvo pripažintas geriausiu iš 10-ies jaunų verslininkų ir kūrėjų renginio „Idėjų savaitgalis“ Panevėžio mokslo ir technologijų parke sukurtų ir per 54-ias valandas įgyvendintų idėjų. Idėją įgyvendinę jauni specialistai neslėpė ambicijų savo sukurtą genetinį neuroninių tinklų apmokymo algoritmą pritaikyti ne tik siekiant aukštesnių kompiuterinio žaidimo rezultatų, bet ir kituose valdymo ar prognozavimo uždaviniuose, pavyzdžiui, finansų rinkose.
Per 100-tą dalyvių ir svečių iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kupiškio, Visagino ir Biržų penktadienio pavakare ėmė rinktis į Panevėžio mokslo ir technologijų parką susitikti bendraminčių, rasti partnerių ar ar specialistų ir padėjėjų, tuo pačiu gerai praleisti laiką ir galbūt įgyvendinti savo drąsiausias idėjas. Penkiasdešimt keturios drauge praleistos valandos ne vienam tapo puikių emocijų ir neįkainojamų profesinių patyrimų bagažu, o renginio įkvėpėjas ir pagrindinis koordinatorius, Panevėžio mechatronikos centro direktorius Donatas Pelenis neslėpė pasiryžimo renginį padaryti tradiciniu.
Šiauliečio inžinieriaus Artūro Jasaičio sumanymas pagaminti roboto ranką, tinkančią pramonei, kuri būtų tvirta ir galėtų atlikti nesudėtingus darbus, pvz. dėlioti daiktus ant konvejerio, per savaitgalį virto realiai veikiančiu delta roboto prototipu.
Medines ausines kuriantis ir gaminantis kupiškietis Vytautas Bagdonas namo grįžo ne tik su vienu iš apdovanojimų, bet ir trimačiu spausdintuvu atspausdinta konstrukcija patogesniam ausinių detalių apdorojimui, konkrečiais planais ir kontaktais padėsiančiais kurti verslą. Partnerių gamybai ir prekybai pasaulinėje rinkoje surado ir loginio žaidimo – konstruktoriaus kūrėjai Tadas ir Rimantas Griškevičiai.
Išmanioji žoliapjovė, kurią prižiūrėti galite naudodami savo išmanųjį telefoną? Natūralu, kad jos išvaizda egzotiška: išmaniąjai žoliapjovei sukurti susijungė dvi komandos, kiekviena nepriklausomai pasirinkusi būtent šią temą. Todėl ir produktas buvo kuriamas panaudojant geriausius abiejų žoliapjovių mazgus. Renginio finale kūrėjai jau demonstravo kaip išmaniuoju telefonu valdoma žoliapjovė atlieka savo tiesioginę funkciją. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentų komanda, palaikoma dizainerės Linos ir jos padėjėjų, per savaitgalį ne tik sukūrė savo sukonstruoto elektrinio bagio dizaino sprendimą, bet ir jo pardavimo reklamos koncepciją.
Komandoms savaitgalio pakako sukurti ir pristatyti veikiančius išmaniųjų prietaisų prototipus: šiltnamio efektą sukeliančias dujas aptinkantį jutiklį bei išmanųjį multimetrą, perduodantį matavimo duomenis mobiliojo ryšio tinklais. Google kūrėjų grupės (GDG) Vilniuje lyderis Vilius Kraujutis šiuos projektus pakvietė jungtis prie Google išmaniųjų modulių kūrimo platformos, o visus renginio dalyvius – gegužės 18 d. stebėti Google IO Extended konferenciją. Gal būt greitai apie Panevėžyje sukurtus prietaisus išgisime kurioje nors TED (Technology, Entertainment, Design) konferencijų? Mažų mažiausiai pačios konferencijos svetainė bus sukurta pasinaudojant šį procesą automatizuojančia ir supaprastinančia „Idėjų savaitgalyje“ sukurta platforma.
Pavargote? Pasiilgote naujų įspūdžių? Adrenalinio ir naujų įspūdžių parūpins ir pažinimo ribų lubas gerokai kilstels lagamine telpanti naujos kartos pramoga, leidžianti pajusti paukščio skrydį neatsiplėšiant nuo žemės.
Apie renginį
PRADĖK SAVO VERSLĄ PER SAVAITGALĮ!!!
Penktadienio vakare kiekvienas galėjo ateiti ir pristatyti savo idėją (programinė įranga, žaidimas, el. verslo sprendimas, elektronikos įrenginys, bet koks produktas ar verslo modelio koncepcija ar net socialinis projektas, kurio įgyvendinimui reikia komandos, specialistų, rėmėjų ir žiniasklaidos dėmesio. Dalyviai galėjo ateiti į renginį su išanksto suburta komanda ar ją suburti paties renginio metu. Per penkiasdešimt keturias valandas idėjos vystėsi ir keitėsi kuriant techninius sprendimus, verslo modelius, programinę įrangą, dizainą bei konstrukciją, analizuojant rinką ir apgalvojant pardavimų strategiją. Savaitgalio kulminacija – renginio pabaigoje, sekmadienio vakarą, komisijai, investuotojams ir kitoms komandoms pristatant, kas nuveikta: sukurtus prototipus, išgrynintas verslo strategijas, o gal jau ir pasiūlymus investuoti.
Renginyje sudarytos sąlygos maksimaliai atsiskleisti dalyvių kūrybiškumui, panaudoti turimas žinias ir gebėjimus.
Iš dalyvių atsiliepimų:
„Profesionaliai organizuotas renginys. Puiki vieta darbui ir kūrybai. Charizmatiški pranešėjai ir dalyviai, kūrybiška, tolerantiška kito idėjoms, draugiška komanda, aplinka. Toks savaitgalis puiki galimybė išmėginti save, sutikti bendraminčių.“
„Gera idėja jungianti jaunus žmones. Šaunu, kad yra galimybė pademonstruoti idėjas, jas pristatyti.“
„Patiko žmonių skatinimas, pasidalinti žiniomis, burti komandas ir sujungus žinias sukurti kažką naujo, geresnio. Idėjų pristatymas. Galima rasti idėjų, kurias verta paremti – investuoti.“
„Patiko: Komandinis darbas, žmonių atsidavimas, kūrybiškumas, malonūs žmonės, skanus maistas ir gėrimai, buvo daug įrankių, puikiai praleistas laikas, įgyvendinta idėja.“
„Patiko: Pačio renginio idėja ir įgyvendinimas Panevėžyje. Džiaugiuosi, kad gerai, turiningai ir svarbiausia produktyviai praleidau savaitgalį su savo idėjos generavimu, sprendimų priėmimu. Toks renginys labai padėjo atrasti naujus žmones, išklausyti jų patarimus ir nuomonę. Labai daug įvairių idėjų skatina laukti pabaigos, nes įdomu kaip kinta projektai. Mano lūkesčiai pasitvirtino, gavau daug patirties.
Galėtų būti…: Renginio tęstinumas. Manau būtų labai gerai, kad toks renginys vyktu 2 kartus per metus. Linkiu sėkmės organizuojant kitus „Idėjų savaitgalius“!
„Patiko, kad renginiai pradėjo vykti ir Panevėžyje. Kaip pirmam kartui manau labai gerai pasiruošta. Smagu, kad buvo muzikos, skanaus maisto, pristatymas su generatorium ar ne dalyvių kuriamos technologijos.
Galėtų būti…: Kitiem metam gal reikėtų daugiau dalyvių, didesnės erdvės. Galimybės nuo pradžių dalyvauti ir žmonėms kurie dirba kituose miestuose. Galėtų būti galima projektą pristatyti (Pičinti) video įrašu ar tel. skambučiu. Gal dar reiktų kampelio nusnausti kas dirbtų ir per naktį.
Ar rekomenduotumėte draugui? Taip!“