Parduodamai mėsai – DNR tyrimai
Žemės ūkio ministerija siekia, kad lietuviai augintų savo kraštą ir noriai rinktųsi vietinius produktus. Tačiau kaip atskirti ant prekystalio gulinčią lenkišką ar estišką mėsą nuo lietuviškos? Nuo šiol mėsos kilmei nustatyti įvairiose gamybos ir prekybos vietose, įskaitant ir turgavietes, į pagalbą bus pasitelkiami DNR tyrimai.
Kiekvienas pirkėjas, įsigydamas maisto produktų, tikisi, kad jie bus saugūs ir kokybiški. Žinoma, beveik visada į pirkėjų klausimą, kokia produkto kilmė, sulaukiama atsakymo, kad lietuviška. Siekdama padėti pirkėjams išsiaiškinti tiesą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atlikdama planines patikras, į pagalbą ruošiasi pasitelkti sparčiai populiarėjančius izotopų santykio ir genetinius DNR tyrimus.
Šių tyrimų metodiką netrukus įsidiegs Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldus Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas. Institutas ne tik analizuoja maisto saugos ir kokybės rodiklius, jo laboratorijose taip pat atliekami visi tyrimai, būtini importuotai produkcijai įvertinti: mikotoksinų, pesticidų, sunkiųjų metalų, dioksinų, genetiškai modifikuotų organizmų ir kitų teršalų nustatymo tyrimai. Taip pat tiriama žaliavų, maisto produktų, pašarų sauga ir kokybė. Dabar bus atliekami ir tyrimai mėsos kilmei nustatyti.
Atkreiptinas dėmesys, kad tyrimams bus tinkami ne tik mėsos žaliavos, bet ir termiškai apdoroti gaminiai.