Paroda „Spalvos – sielos atspindys“ Onuškio bibliotekoje
Įvairūs šaltiniai teigia, kad mozaikos menui daugiau kaip 4 000 metų. Iš natūralių akmenų žmonės kūrė paveikslus dar senovės Graikijoje, Romoje, jais dekoravo pastatų interjerus ir eksterjerus. Anksčiau mozaikai kurti buvo naudojami brangakmeniai, marmuras, granitas, stiklas… Pasitelkdami mozaikos meną, senovės meistrai kopijuodavo tapybos darbus, siekdami išsaugoti jų originalus. Nors laikui bėgant keitėsi medžiagos, įrankiai, su kuriais kuriami mozaikos darbai, pats šio meno principas išliko nepakitęs – tai iš mažų detalių dėliojama visuma.
Onuškio bibliotekoje eksponuojami menininkės Rasos Savickienės rankų darbo papuošalai. Ne visi esame apdovanoti išskirtiniais talentais ir ne visi mokame mylėti bei suprasti meną, todėl labai džiugu, kad biblioteka suteikė galimybę su visais pasidalyti kūrybingo žmogaus darbais. Visi papuošalai pagaminti mozaikos technika. Kaip sako darbų autorė, mozaika – tai puikus būdas išsaugoti įvairias mielas smulkmenas, primenančias brangius žmones. Žiūrint į šiuos darbus supranti, kad kiekvienas mažas akmenėlis ar stiklo gabalėlis sukuria nuostabų kūrinį, tik reikia daug kantrybės ir truputėlio meilės. Jei kasdien nereikėtų miegoti ir atlikti kasdienių buities darbų, mozaikos meistrė Rasa greičiausiai tiktai kurtų. Kantriai, nepailsdama dėliotų detalę po detalės, kol įgyvendintų visas savo idėjas.
Tad mes to ir palinkėsime mūsų mielai Aukštadvario gyventojai – nepavargti kurti ir kiekvieną dieną atrasti vis ką nors naujo, ką galėtų įklijuoti į savo gyvenimo mozaiką.
Paroda „Spalvos – sielos atspindys“ Onuškio bibliotekos lankytojus džiugins visą balandį. Ji skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu įveikiant krizes“.