Parodos „Sidabro vainikėlis“ dalyviai apdovanoti Lietuvos nacionalinio kultūros centro diplomais
Liaudies meno ir dailiųjų amatų parodos „Sidabro vainikėlis“ uždaryme dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei diplomais. Kiekvienas, atvykęs į renginį, gavo „gerumo ir kūrybos vitaminą“ kaip simbolį naujiems kūrybiniams įkvėpimams.
Saulėtą ketvirtadienio popietę į parodos „Sidabro vainikėlis“ uždarymą – apdovanojimų ceremoniją sugužėjo jaunieji tautodailės puoselėtojai, konkurso dalyviai iš Kelmės, Mažeikių, Plungės, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Šiaulių miesto. Visus atvykusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė, kuri išskirtinį dėmesį ir gėles skyrė konkurso Telšiuose atrankos organizatorei, Telšių kultūros centro etnografei, Etninės kultūros globos tarybos vyr. specialistei Žemaitijos regionui Sigitai Dacienei. „Ant mano rankų esantys nedideli randai primena, kad ir aš vaikystėje prisiliečiau prie tautodailės, medžio drožybos, prie to, kas yra artima man ir kiekvienam šio konkurso dalyviui. Dėkoju mokytojams, kurie perduoda savo žinias jaunajai kartai“, – savo vaikystės patirtimis dalinosi Telšių kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Linas Ulkštinas.
Renginio metu visi 89 konkurso dalyviai bei jų mokytojai apdovanoti Telšių kultūros centro padėkomis. Parodos laureatai Eligijus Lengvinas, Evaldas Klenauskis, Ernestas Kurmis, Aurimas Jurgaitis, Laura Vaitkutė ir Laura Žeimytė pateko į respublikinį konkurso etapą ir buvo apdovanoti diplomais, kuriuos įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro etninės kultūros skyriaus tautodailės poskyrio vadovė dr. Teresė Jurkuvienė ir vyresnioji specialistė Darija Čiuželytė. Konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinio etapo nugalėtojai savo darbus pristatys Liaudies meno parodoje „Gyvos jungtys“, vyksiančioje Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ metu.
„Tradicinis, jau daug metų vykstantis konkursas „Sidabro vainikėlis“ skatina ir motyvuoja ne tik dalyvius, bet ir parodos lankytojus pažvelgti į tautodailę kaip į savo krašto istoriją, kurią puoselėja mūsų jaunoji karta. Kad istorija gyvuotų, atrodo, reikia tiek nedaug – kalbėti apie ją, mylėti ją ir įprasminti savo darbuose bei širdyse“, – dalinosi mintimis S. Dacienė. Šventę menine kompozicija papuošė Telšių Žemaitės dramos teatro teatrinio šokio grupė (vad. Laura Gedvilaitė). Renginio vedėja Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.