Pasaulinio judėjimo „Maker Faire“ atstovas: „Stebina alytiškių motyvacija ir gebėjimai“
Beveik prieš mėnesį Alytaus dailiųjų amatų mokykloje vyko „School Maker“ mugė, tačiau atsiliepimai apie ją girdimi ir dabar.
„School Maker“ metu padedami mokytojų ir skaitmenizuotos gamybos technologijų laboratorijos M-LAB mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, mugės dalyviai galėjo susipažinti su įvairiomis technologijomis, pamatyti įdomių projektų ir instaliacijų. Norintys bendravo su technologijų ir kūrybiško mokymosi entuziastais, išbandė įvairias skaitmeninės gamybos technologijas.
Kaip teigia renginio organizatorius, Techninių erdvių asociacijos vykdomasis direktorius Giedrius Kavaliauskas, dirbtuvių metu organizatoriai sutiko įdomių ir gabių vaikų ir mokytojų iš Alytaus – jiems yra įdomios technologijos bei inovacijos švietime, kartu su jais sukūrė įdomių ir linksmų bei edukaciniu požiūriu tikrai vertingų projektų.
„Rengdamiesi pirmajai mokyklos „Maker Faire“, kartu su edukacinio „Meškėnų“ laboratorijos projekto komanda praleidome savaitę Alytuje. Vizito metu kiekvieną dieną buvo kuriami mokinių individualūs ir komandiniai projektai. Mums labai patiko dirbti ir bendrauti su Alytaus mokyklų pedagogais ir mokiniais, paliko gerą įspūdį jų motyvacija bei gebėjimai. Manome, kad pirmoji mokyklos „Maker Faire“ Alytaus dailės mokykloje pavyko puikiai, nes buvo įdomu ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams. Atradome įdomių jau sukurtų projektų, kurie buvo pristatyti renginio metu“, – įspūdžiais iš Alytaus dalijosi G. Kavaliauskas.
Pasak jo, be Alytaus mokyklų į renginį taip pat atvyko ir savo kūrybą pristatė mokyklos iš Vilniaus ir Kauno, taip pat dalyvavo kelios įmonės. „Kadangi tai buvo nemokamas renginys, nežinome tikslaus skaičiaus, bet preliminariai manome, kad buvo per 100 dalyvių ir žiūrovų, tai pirmą kartą yra labai gerai. Renginyje apsilankė Alytaus mokytojai, tėveliai, vaikai ir miesto savivaldybės vadovai, tad lankytojų amžius buvo gana įvairus“, – pasakojo renginio organizatorius.
Mokyklos kūrėjų mugė, kaip ir kiti panašūs, tik didesni „Maker Faire“ renginiai pasaulyje suburia vietos kūrėjus, švietimo atstovus, šeimas, verslo organizacijas bei kitus dalyvius. „Maker Faire“ judėjimas skatina domėtis kūryba plačiąja prasme, jis sieja mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir „Pasidaryk pats“ (angl. Do-It-Yourself) iniciatyvas. Tai, kas inspiruoja ir padeda sukurti kažką stebinančio, nematyto ir naudingo. Taip pat tai galimybė susipažinti su įvairiomis technologijomis, jų praktiniu arba edukaciniu pritaikymu kuriant inovatyvius produktus arba taikant inovacijas švietime.
„Maker Faire“ metu vyksta kūrybinės dirbtuvės, pristatomi įvairūs įspūdingi techninės kūrybos projektai, idėjos ir naujovės. Susiburia skirtingos kūrėjų bendruomenės, tai yra šventė, kurios metu švenčiamas išradingumas, kūrybiškumas ir pasaulinis techninių kūrėjų arba „maker’ių“ judėjimas (angl. maker movement).
Šių metų gegužės 26–27 d. Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje vyks antroji Vilniaus „Maker Faire“. Tai renginys, skirtas ne tik mokykloms, t. y. jo metu savo kūrybą, projektus pristatys ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir atviros bendruomeninės dirbtuvės, universitetai, kitos organizacijos. „Maker Faire“ atstovai tikisi, kad Alytaus miesto kūrėjai – mokiniai, mokytojai ir visi, kam įdomu, atvyks į šį renginį bei turės progą pamatyti, ką kuria ir pristato kiti dalyviai – bendraminčiai iš Lietuvos ir užsienio. Tad kviečiame dalyvauti!