Pasirašė Mažeikių miesto vietos veiklos grupės steigimo sutartį

Birželio 8 d. Mažeikių rajono savivaldybėje pasirašyta Mažeikių miesto vietos veiklos grupės (toliau – Mažeikių miesto VVG) steigimo sutartis, kurią kaip partneriai pasirašė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos, Mažeikių verslininkų asociacijos ir Mažeikių NVO asociacijos atstovai.
Mažeikių miesto VVG valdybą sudaro 9 nariai, atstovaujantys savo sektoriui. Savivaldybės atstovai – Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Alvyda Purauskytė, Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė. Verslo sektoriui atstovauja Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Agnė Gylytė ir verslininkas Lionginas Kairys, Smulkiųjų verslininkų asociacijos vadovė Cecilija Korsakovienė. Nevyriausybinėms organizacijoms atstovaus Mažeikių NVO asociacijos prezidentas Eduardas Vaičiulis ir Ramutė Jarmolavičienė, Mažeikių Rotary klubo prezidentas Jonas Buinauskas.
2014 m. pabaigoje Savivaldybės mero Antano Tenio kvietimu vyko pirmas informacinis susirinkimas, kur buvo sudaryta darbo grupė ir aptarti Mažeikių miesto VVG įsteigimo klausimai, parengti įstatai.
Šių metų gegužės 29 d. Mažeikių rajono savivaldybės taryboje pritarta, kad Mažeikių rajono savivaldybė gali tapti viena iš Mažeikių miesto vietos veiklos grupės steigėjų, delegavo savo atstovus ir pritarė, kad asociacija būtų registruojama Stoties g. 18 (Mažeikiai).
Asociacijos steigėjai informuoja, kad Vietos veiklos grupės steigimas yra reikalingas miesto bendruomenės inicijuojamai vietos plėtrai įgyvendinti per integruotą ir kelis sektorius aprėpiančią vietos plėtros strategiją.
Šią galimybę šalies miestams suteikia 2014–2020 m. ES finansinės paramos laikotarpis. Steigti VVG rajone gali tik Mažeikių miestas, kadangi paramos taisyklės reikalauja, jog gyvenvietėje ar mieste gyventų nuo 6 iki 150 tūkst. gyventojų. Asociacijos nariais gali būti juridiniai asmenys, kurie yra registruoti ir savo veiklą vykdo Mažeikių mieste.
Iš viso šalyje turėtų įsisteigti 60 VVG, kurioms bus paskirstyta 48 mln. eurų, o pagal paramos projektus viena VVG galės pretenduoti į paramą nuo 100 tūkst. iki 1 mln. eurų. Numatyta ir parama strateginiam pasirengimui steigti VVG. Paramos dydis – iki 4 tūkst. eurų. Strategijų parengimo terminai – 2015 metai, o projektai bus pradedami vykdyti 2016 m. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro 92,5 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusi dalis turės būti dengiama savivaldybių biudžeto ir (ar) privačiomis lėšomis.
Projektais bus siekiama padėti žmonėms įsidarbinti, mažinti jų socialinę atskirtį, bus rengiami įvairūs mokymai. Parengtos strategijos sėkmę lems teritorinis problemų išskirtinumas ir idėjos, kurios padės mažinti socialinę atskirtį, didins įsidarbinimo galimybes, bendradarbiaujant vietos politikams, verslo asociacijoms ir bendruomenei. Investicijų infrastruktūrai vystyti nėra numatyta. Tai bus vadinamieji „minkštieji“ projektai, orientuoti į žmogiškuosius išteklius.