Pasiruošimas gimdymui: 5 naudingi patarimai
Paskutinės nėštumo savaitės dažnai būna vienos ilgiausių ir sudėtingiausių. Jų metu gimdymui ruošiasi ne tik moters kūnas, bet ir protas. Todėl natūralu, kad galvoje sukasi daugybė minčių. Prieš pat gimdymą moteris gali patirti daug prieštaringų jausmų – ypač jei tai pirmasis jos kūdikis. Taigi dalinamės naudingais patarimais, kaip pasiruošti šiam svarbiam įvykiui.
1. Nėščiųjų kursai
Nežinia visada kelią didelį nerimą, todėl sistemingai pateikta informacija apie gimdymą ir pogimdyminį etapą gali būti labai naudinga. Dėl šios priežasties rekomenduojama lankyti nėščiųjų kursus. Jų pasirinkimas labai platus ir įvairus. Daugumos kursų metu mokomasi apie atsipalaidavimo būdus, kvėpavimą, įvairias gimdymo padėtis, skausmo malšinimo galimybes, taip pat naujagimio priežiūrą, bei pateiks naudingų patarimų. Tiesa, norint įsitikinti jų patikimumu, verta pasikonsultuoti su profesionalais. Gydytoja akušerė gali išsamiai atsakyti į įvairius nėštumo metu iškylančius klausimus ir artėjant gimdymui padėti jaustis ramiau.
2. Tinkama mityba
Dar vienas paprastas, tačiau veiksmingas būdas paruošti savo kūną gimdymui – subalansuota mityba. Nėštumo metu, ir ypač jo pabaigoje, rekomenduojama valgyti visavertį maistą, o dėl fiziologinių organizmo pokyčių ir polinkio į vidurių kietėjimą didinti daržovių kiekį, nesant prieštaravimų – ir vaisių.
3. Pakankamas poilsis
Tikriausiai daugelis naujagimių mamų norėtų, kad būtų galima iš anksto sukaupti miego atsargų ir jas panaudoti tada, kai jausis išsekusios nuo naktinio kūdikio maitinimo. Deja, tačiau tai neįmanoma. Visgi trečiojo trimestro metu nėščiosios turėtų skirti pakankamai laiko miegui, nes tai joms gali padėti jaustis labiau pailsėjusioms ir žvalesnėms. Taigi jei tik turite galimybę nueiti miegoti anksčiau, nedvejodamos taip ir padarykite.
4. Judėjimas
Gimdymas – nemažas iššūkis kūnui, o reguliari mankšta nėštumo metu gali padėti jį įveikti. Laikantis sau patinkančios rutinos, nesvarbu, ar tai būtų paprasčiausias vaikščiojimas, žemo intensyvumo treniruotės ar lengva joga, galima sustiprinti kūną ir padidinti ištvermę. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad intensyvesnes treniruotes turėtų prižiūrėti specialistai, ir esant galimybei, rekomenduojama mankštintis bent penkias dienas per savaitę po 30 minučių.
5. Atsipalaidavimas
Atsipalaiduoti galima išmokti ir tą galima padaryti per sąmoningumo praktikavimą: meditaciją, jogą ar kvėpavimo pratimus. Mokėjimas atsipalaiduoti puikiai pravers gimdymo metu, taip pat jis padės kontroliuoti skausmą. Nėštumo pabaigoje jaučiant didesnį nerimą ar baimę, naudinga išbandyti tempimo pratimus ir vizualizavimo technikas. Tai gali padėti sumažinti nemalonius pojūčius.
Nors artėjant gimdymui ir gali kilti įvairiausių minčių, tinkamai paruošus savo kūną ir protą, didžioji diena nebeatrodo tokia gąsdinanti. Tiesa, norint jaustis saugiau ir užtikrinčiau, labai svarbu turėti patyrusį specialistą, su kuriuo būtų galima pasikonsultuoti. Ieškote patikimų akušerių-ginekologų? Tuomet spauskite ant aukščiau tekste pateiktos nuorodos ir išsirinkite norimą gydytoją jau dabar.