Pasitikite ateitį: naujausių technologinių produktų pasiūla Lietuvoje
Nors Lietuva ir nėra pasaulio technologijų sostinė, o naujausių technikos produktų mums įprastai tenka šiek tiek palaukti, tačiau lietuviai neabejotinai yra tech-orientuota tauta. Esame atviri naujovėms, aktyviai domimės technologinėmis tendencijomis ir drąsiai jas bandome. Taigi, jūsų dėmesiui – moderniausi technikos perliukai, kurių nekantraudami laukia (o gal jau ir naudoja) išmaniausi fanai Lietuvoje.
Naujos kartos daiktų ieškiklis
Tikra tiesa, kad šis prietaisas nebėra naujiena – technologijų milžinės „Apple“ ir „Samsung“ išleido pirmuosius daiktų ieškiklius dar 2021 metais. Nuo tada jie palengvino gyvenimą tūkstančiui „užmarštukų“, linkusių pamesti savo daiktus, užkirto kelią vagystėms ir sutrumpino bagažo paieškas oro uostuose. Visgi, šiam prietaisui tikrai buvo kur tobulėti tiek saugumo, tiek funkcionalumo srityse.
Taigi, netrukus buvo pristatyta patobulinto ieškiklio versija, o gamintojai teigia, kad unikalumo šiam modeliui suteikia ultra-wideband (UWB) technologija, kuri leidžia nustatyti įrenginio lokaciją dar didesniu tikslumu. Taipogi, greitesnei paieškai pasitarnauja virtualios realybės vizualizacijos įsijungus kamerą. Papildomai, galite matyti įrenginio lokacijų istoriją, gauti pranešimus, kai išeinate iš jo nustatytos zonos ir ieškiklio pagalba surasti savo mobilųjį telefoną. Neabejojame, jog šis prietaisas padės jums greičiau susiruošti ir į darbą, ir į miestą, ir į kelionę.
Daiktų internetas (IoT)
„Internet of things“ arba daiktų internetas nėra konkretus išradimas, o veikiau technologinis konceptas. Greičiausiai net patys nežinodami jau naudojatės kai kuriais jo privalumais – pavyzdžiui, būdami darbe mobiliosios aplikacijos pagalba įjungiate namuose esantį robotą–siurblį. Daiktų internetas mums žada pilnai automatizuotus namus jau netolimoje ateityje.
Paprastai tariant, tai yra galimybė tarpusavyje sujungti daugybę išmaniųjų prietaisų, kuriuos galima valdyti iš vieno centrinio įrenginio. Daiktų internetas yra tiesiogiai susijęs su 5G ir kitomis tobulėjančiomis technologijomis, kurios leidžia vienu metu į tinklą sujungti daug siųstuvų ir perduoti informaciją realiuoju tinklu. Tačiau nebūtina žiūrėti taip toli į ateitį – šiuo metu Lietuvoje tokiu principu valdoma automobilių dalijimosi paslauga ir nuotoliniu būdu nurašomi komunaliniai skaitikliai.
Kaitinamo tabako sistema
Jei rūkote ir kol kas neketinate mesti šio žalingo įpročio, pirmasis žingsnis teigiamų pokyčių link, gali būti išmani konvencinio tabako alternatyva. Būtent tokia yra ir „Ploom X“ – šiemet Lietuvos rinkai pristatyta japonų bemygtukė kaitinamojo tabako sistema.
Kaitinamojo tabako įrenginiai Lietuvoje atsirado maždaug 2016-aisiais metais, o pasaulinę rinką jie išvydo dar anksčiau. Nuo tada prabėgo per mažai laiko detaliems tyrimams atlikti, tačiau specialistai užbėga įvykiams už akių ir teigia, kad rūkančiojo nuo žalos negali apsaugoti jokia technologija. Tačiau sutinkama, kad kaitinamas tabakas mažina neigiamą poveikį aplinkai ir pasyvaus rūkymo riziką aplinkiniams.
Nešiojama saulės energijos stotelė
Galime jus užtikrinti – šis prietaisas aktualus ne tik tiems, kas propaguoja ekologišką gyvenimo būdą. Jas itin pamėgo keliautojai, nes nešiojama saulės energijos stotelė, pavyzdžiui gamintojų „Ecoflow“, gali aprūpinti elektra tyliai, nebrangiai ir efektyviai, kad ir kur bebūtumėte. Dažniausiai keliaujame ir iškylaujame šiltuoju metų laiku, kai Lietuvoje apstu saulės, tad ir pagaminti elektrai saulės kolektoriaus pagalba neprireiks daug laiko. Jei tokios galimybės nėra, visada galite pakrauti stotelę iš elektros lizdo arba automobilio degiklio ir tuo pačiu metu krauti visus reikalingus elektros prietaisus. Efektyvu, tvaru, ir ekonomiška – dirbti ir pramogauti gamtoje dar niekada nebuvo taip paprasta.