Pasitinkant pavasarį: kaip atnaujinti sodybos aplinką?
Ankstyvas pavasaris yra bene palankiausias laikas atnaujinti ir paruošti sodybą naujam sezonui – tam puikiai tinka dar snaudžianti augmenija ir darbams palankios oro sąlygos. Ir nors įprastai daugiausia dėmesio po žiemos sodybų šeimininkai skiria namo ar sodo namelio interjerui, ypač svarbu nepamiršti ir jo aplinkos – kruopščiai išpuoselėtas kiemas užtikrins visapusį komfortą. Jei planuojate aplinkos grožiu pasirūpinti patys, svarbu nepamiršti keleto svarbių niuansų, galinčių lemti darbų sėkmę.
Pradėkite nuo plano
Imantis aplinkos tvarkymo, kaip ir bet kurių kitų darbų, sumanu pradėti nuo aiškaus plano. Pradėkite nuo vizijos – kokie yra jūsų lūkesčiai, kokie rezultatai džiugintų? Štai, pavyzdžiui, svajojantiems šiemet grožėtis nuosavu alpinariumu, svarbu ne tik pagalvoti, kokioje vietoje jį įrengsite, bet ir kokius augalus jame sodinsite, kaip juos suderinsite tarpusavyje, iš kur imsite akmenis dekoravimui ir kitas detales. Tiesa, svarbu suplanuoti ne tik tai, ką norėtumėte įrengti ar pagražinti, bet ir užbėgti netikėtumams prieš akis – pagalvokite, ar naująjį alpinariumą bus patogu laistyti, ar augalams pakaks šviesos ir šilumos. Detaliai apgalvodami kiekvieną detalę išvengsite didelių laiko ir finansinių nuostolių – neteks kitąmet iš naujo įrengti gėlyno kitoje vietoje ar rūpintis nauja laistymo sistema.
Rengdami darbų planą galite pradėti nuo didžiausių darbų, o po to juos suskirstyti į mažesnius – taip konkrečiai žinosite darbų tvarką. Prie kiekvieno punkto pabandykite bent preliminariai numatyti būtinas medžiagas ir įrankius jų atlikimui. Be to, turėdami tokį planą kur kas paprasčiau suskaičiuosite visų darbų sąmatą, todėl paprasčiau bus planuotis ir mėnesio biudžetą.
Pasirūpinkite svarbiausiais įrankiais
Prieš imdamiesi pirmųjų darbų, būtinai pasirūpinkite svarbiausiais įrankiais. Jei jau daugelį metų naudojate tą patį sekatorių ar rankinį kastuvėlį, apžiūrėkite, ar įrankiai nėra surūdiję, įsitikinkite, kad dirbti su tokiomis priemonėmis bus saugu. Jei nesate tikri dėl įrankių būklės ir jų galimybės atlaikyti artėjantį darbų sezoną, verčiau įsigykite naujų.
Pirmenybę visuomet skirkite patikimiems gamintojams, kurių prekės pasižymi ilgaamžiškumu ir nepriekaištinga kokybe. Atnaujindami įrankių arsenalą atkreipkite dėmesį ir į galutinį planuojamą rezultatą. Žinodami, kad laukia kasimo, žemės pervežimo, grėbimo ar kiti darbai, lengviau išsirinksite darbo įrankius ir išvengsite papildomų išlaidų aplenkdami nebūtinus pirkinius.
Dideliems projektams – sunkiasvorė technika
Be abejo, turintiems didelį sklypą ir pasvajojantiems apie nuosavą tvenkinį, tilto ar tako pasivaikščiojimui įrengimą, nepakaks atnaujinti įrankių arsenalą. Tokiems dideliems projektams greičiausiai prireiks ir ekskavatoriaus, krautuvo ir savivarčio paslaugų. Ieškodami nuomos pasiūlymų šioms priemonėms nepamirškite, kad ten sumokėti ne tik už technikos nuomą, bet ir už atliktas paslaugas – žemių kasimą, išvežimą, lyginimą bei kitus darbus, todėl gali susidaryti nemaža suma. Vis dėlto, atidėlioti svajonės tikrai neverta – šiame tinklapyje rasite lanksčių paskolos pasiūlymų, kurie padės įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus!
Nesvarbu, kokio dydžio svajonių turite – kruopščiai sukūrę detalų darbų planą, numatę galimus finansavimo šaltinius bei pasirūpinę reikiamomis priemonėmis greitai ir be didelio vargo įgyvendinsite visus landšafto planavimo darbus. Svarbu atsižvelgti į oro sąlygas ir įvertinti visus svarbiausius faktorius, kurie gali koreguoti jūsų galimybes įvykdyti planus.