Pasveikinti 2024-ųjų Metų panevėžiečiai
Šiandien Panevėžio kultūros centre vykusiame iškilmingame renginyje pasveikinti 2024-ųjų Metų panevėžiečiai. Penkiems nusipelniusiems panevėžiečiams įteiktos Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.
„Mūsų miestas yra toks, kokį patys jį kuriame – jaukus, modernus, ambicingas ir įkvepiantis. Šiandien susirinkome ypatinga proga – pagerbti tuos, kurie savo darbais ir idėjomis formuoja Panevėžio sėkmę. Metų panevėžiečiai – tai žmonės, kurių veikla peržengia asmeninių pasiekimų ribas. Jų darbai įprasmina mūsų miesto istoriją, stiprina bendruomenę ir garsina Panevėžio vardą. Kiekviena jų iniciatyva – tai dovana ne tik šiandienai, bet ir ateities kartoms. Šį vakarą tariame „ačiū“ tiems, kurie savo talentu ir nuoširdumu kuria miestą, kuriuo galime didžiuotis. Jų pavyzdys tegu įkvepia mus visus siekti aukščiausių tikslų ir primena, kad kiekvienas gali prisidėti prie miesto augimo. Nuoširdžiai sveikinu šio vakaro laureatus ir linkiu, kad jūsų darbai įkvėptų kitus, o Panevėžys toliau žengtų pirmyn kaip miestas, kuriame gera gyventi, kurti ir svajoti. Ačiū jums!“, – sveikinimo žodį tarė laikinai Panevėžio miesto mero pareigas einantis Savivaldybės tarybos narys Petras Luomanas.
2024-ųjų Metų panevėžiečiais tapo žinomas menininkas Stasys Eidrigevičius, tarptautinių projektų lyderė Monika Miniotaitė, „Vyturio“ progimnazijos direktorė, švietimo lyderė Vitalija Dziuričienė, architektas, buvęs meras, architektas Rytis Mykolas Račkauskas ir vidaus ligų gydytoja Jolanta Vokietienė.
Žymiam menininkui S. Eidrigevičiui apdovanojimas skirtas už miestui padovanotą vertingą kūrinių kolekciją, tapusią pagrindu šiais metais atidarytam STASYS MUSEUM. Muziejus saugantis jo kūrybinį palikimą tapo šiuolaikinio meno bei kultūrinio gyvenimo centru Panevėžyje. „Nuoširdus „ačiū“ Panevėžio miesto savivaldybei, merui ir visiems, kas mane išrinko. Visada su didžiuliu džiaugsmu atvažiuoju aplankyti Panevėžio. Šiandien buvau muziejuje, kuriame praleidau daug laiko ir man širdis dainuoja, kai matau, kad jį lanko įvairaus amžiaus žmonės. Tai pamatęs su džiaugsmu, pilnas jėgų atvykau į šį vakarą padėkoti jums visiems“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė S. Eidrigevičius.
Tarptautinių projektų lyderė Monika Miniotaitė įvertinta už reikšmingą indėlį prisidedant prie Pramonė 4.0 ir kitų strategijų įgyvendinimo, kurios padėjo miestui tapti investicijų ir inovatyvių iniciatyvų centru. „Atvykau į Panevėžį prieš šešerius metus smalsumo vedina. Po tiek metų aš jau jaučiuosi panevėžiete. Čia gyvendama ir kurdama aš jaučiu, kad keičiu pasaulį. Vadovauju puikiai Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ komandai, su kuria, atrodo, viskas yra įmanoma. Šiame mieste aš atradau bendruomenę, žmones, tarp kurių jaučiuosi sava ir dėl kurių Panevėžį galiu vadinti savo miestu. Man čia gera ne tik gyventi, bet ir dirbti, leisti savaitgalius, savo mieste – Panevėžyje“, – kalbėjo M. Miniotaitė.
„Vyturio“ progimnazijos direktorei, švietimo lyderei Vitalijai Dziuričienei apdovanojimas skirtas už tai, kad jai vadovaujant progimnazija tapo lyderystės ir įtraukiojo ugdymo pavyzdžiu net tik mieste, bet ir šalyje. Direktorės iniciatyvos reikšmingai prisidėjo prie švietimo pažangos Panevėžyje ir Lietuvoje. „Dėkoju visiems, kad aš čia“, – atsiimdama apdovanojimą sakė V. Dziuričienė.
Buvęs meras, architektas Rytis Mykolas Račkauskas apdovanojimą pelnė už reikšmingų projektų įgyvendinimą, kurie ne tik pagerino miesto infrastruktūrą, bet ir sukūrė patrauklesnę gyvenamąją aplinką vietos gyventojams. „Pirmiausia nuoširdžiai dėkoju pastebėjusiems, pasiūliusiems, išrinkusiems ir visiems mane palaikantiems panevėžiečiams, ir ne tik. Iš tiesų jūsų palaikymas visada buvo, yra ir bus pats svarbiausias nuveiktų darbų įvertinimas. Man jis svarbus ir dar dėl vienos priežasties – žmogų galima sumindžioti, galima susidoroti, galima jį žeminti ir juodinti, bet jeigu jisai žino, kad yra teisus, jeigu jis tiki tuo, ką daro, jo palaužti neįmanoma. Tad ačiū jums už tą palaikymą, kuris motyvuoja dirbti Panevėžiui ir panevėžiečiams“, – kalbėjo R. M. Račkauskas.
Vidaus ligų gydytojai Jolantai Vokietienei įvertinimas skirtas už tai, kad jos vadovaujamas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tapo modernus ir pasirengęs operatyviai reaguoti į sudėtingiausias medicinines situacijas. Aktyviai organizuodama medicininius klasterius pandemijos metu gydytoja užtikrino kokybišką pacientų priežiūrą. „Kai buvau jauna, maniau, kad galiu pakeisti visą pasaulį, visus išgydyti, bet paskui supratau, kad deja, galiu tik padėti žmonėms. Ir šis credo mane lydi visą gyvenimą – stengiuosi padėti ir išspręsti visas sveikatos ir kitas problemas. Labai noriu padėkoti savo nuostabiai šeimai, artimiesiems, tėvams, kurie mane besąlygiškai palaiko. Taip pat giminėms, draugams, nes be jų tiesiog negali žmogus egzistuoti. Taip pat esu dėkinga kolegoms, nes būdamas gydytoju vienas esi niekas. O labiausiai noriu padėkoti gražiausiam ir mieliausiam pasaulio miestui – Panevėžiui bei jo gyventojams už tokį didelį pasitikėjimą. Ačiū!“, – padėkos žodžius tarė J. Vokietienė.
Primename, kad Metų panevėžiečio vardas suteikiamas už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.