Pašventintas Taučionių kaimo kryžius
Kryžiaus simbolis – labai senas, randamas jau akmens amžiaus olose. Jo prasmė – daugiareikšmė, įvairiose kultūrose vis kitokia. Krikščionių kryžius yra pagrindinis krikščionybės simbolis, vaizduojantis Kristaus nukryžiavimą ir prisikėlimą. Net tarybiniais laikais Taučionių kaime stovėjo trys kryžiai: kaimo pradžioje, pabaigoje ir centre. Laikui bėgant jie paseno, sunyko, o ir kaimas, prieš gerą trisdešimtį metų buvęs gyvas ir triukšmingas, ištuštėjo, pritilo.
Prieš ketvertą metų, Visų Šventųjų dieną, taučioniškiai susibūrė ir sutarė susitikti kasmet. Ne tik susitikti, bet ir labiau įprasminti buvimą kartu. Taip gimė idėja – pastatyti naują kaimo kryžių. Iš pažiūros ne itin išvaizdus ąžuolas Onuškio Donato Malinausko gimnazijos dailės mokytojo, dailininko Vydo Kasperavičiaus rankose tapo tikru meno kūriniu.
Lapkričio 22-ąją, reikšmingą katalikų bažnyčiai ir tikintiesiems Kristaus Karaliaus dieną, kryžių pašventino Kaišiadorių vykupijos kurijos kancleris Gediminas Tamošiūnas. Iškilmėse dalyvavo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Onuškio bažnyčios klebonas Algimantas Gaidukevičius, kunigas jubiliatas Ignas Kavaliauskas, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, idėjos autorius, kryžiaus gamybos ir statybos darbų iniciatorius Laimutis Seniūta, ąžuolo savininkas Robertas Banuškevičius, darbuose daug pagelbėjęs Gintautas Balkelis, gausus būrys Taučionių kaimo gyventojų ir svečių.
Kryžius, stovintis Taučionių kaimo pradžioje, pasitinka atvykstančius, palydi išvykstančius, laimina ir rodo, kad tikėjimas ir amžinosios vertybės yra gyvos čia, gyvenančių žmonių širdyse.