Patarimai kaip prižiūrėti termo rūbus
Termo apatiniai drabužiai gaminami iš specialiai suprojektuotų sintetinių audinių, kurie veiksmingai šalina prakaitą ir vandens garus nuo odos, todėl ji lieka sausa net ir intensyviai sportuojant. Todėl svarbu nepamiršti, kad termo apatiniai drabužiai tiesiogiai liečiasi su oda, todėl skalbimo priemonės turi būti parenkamos apgalvotai, kad nedirgintų odos. Be to, svarbu žinoti, kad apatinių drabužių funkcionalumas taip pat labai priklauso nuo jų švaros. Kuo daugiau prakaito, tuo silpniau išsiskiria drėgmė. Atminkite: prieš pradėdami skalbti, būtinai pažiūrėkite į etiketę, nes joje nurodyta, koks skalbimo būdas ir temperatūra tinka jūsų apatiniams drabužiams.
Termo rūbams naudojamus audinius galima apytiksliai suskirstyti į tris grupes:
- Naturalaus pluošto – trikotažas, pagamintas iš 100 proc. merino vilnos, kurių
gaminius rasite lietuviskigaminiai.lt
- Sintetinis – sintetinis trikotažas.
Nors sintetinių siūlų ir natūralių pluoštų konstrukcija labai skiriasi, pagrindinė jų funkcija išlieka ta pati. Taip užtikrinamas pralaidumas orui ir prakaito nuvedimas nuo kūno. Verta patikrinti, iš kokio audinio pagamintas jūsų naudojamas gaminys, kad išvengtumėte klaidų skalbdami.
Termo drabužių, pagamintų iš 100 % merino vilnos, skalbimas
Vienas merinosų vilnos pluoštas yra 1/3 žmogaus plauko storio ir yra labai švelnus liesti. Be to, jo struktūra yra netaisyklinga, susukta. Taip tarp atskirų pluoštų susidaro mažos oro kameros, kurias sušildysite savo kūno šiluma. Pluoštai sulaiko įkaitusį orą ir užtikrina šilumos izoliaciją. Tuo pat metu akytas pluoštas sugeba nuvesti susikaupusią drėgmę į išorę. Taip oda išliks sausa ir švari.
Kad ir kokia minkšta ir švelni būtų merino vilna, ji vis tiek yra vilna. Reikia stengtis nepažeisti švelnių pluoštų skalbiant. Todėl laikykitės toliau pateiktų taisyklių:
- Merino drabužius geriausia skalbti rankomis, drungname vandenyje (apie 30
laipsnių Celsijaus). Taip yra todėl, kad veikiant aukštai temperatūrai pluoštai susitraukia, susitraukia ir pažeidžiami.
- Jei savo merino rūbus dedate į skalbyklę, nustatykite programą „vilna“ arba
„švelnus“. Nedžiovinkite drabužių elektrinėse džiovyklėse.
- Niekada nenaudokite audinių minkštiklių – jie išlygina natūraliai akytus
pluoštus ir taip iš jų atima unikalias savybes. Geriausia naudoti specialiai vilnai skalbti sukurtas skalbimo priemones
- Venkite kabinti apatinius drabužius ant radiatoriaus, kad greičiau išdžiūtų. Per
didelis karštis pažeidžia švelnius audinio pluoštus.